Jaká bude mezigenerační spolupráce v Dobřanech

Na naší Pionýrské skupině Dobřany často a rádi tvoříme nejen z papíru, ale i z dalších materiálů, a tak nás napadlo vyzkoušet i něco nového.

Protože se občas na našem vyrábění pro veřejnost před Velikonocemi nebo Vánocemi objevují i maminky a babičky, rozhodli jsme se napsat projekt a pozvat mezi nás babičky dětí, které bydlí v Dobřanech a v okolí a z Klubu seniorů. Vlastně je to takové vyrábění na klíč cílené právě na mezigenerační spolupráci.

Společně s babičkami si děti vyzkouší i takové aktivity, které byly zcela běžné v dobách, kdy byly jejich babičky školačkami. Patří sem vyšívání, háčkování, pletení a případně i tkaní, což dnes nejsou úplně běžné činnosti. Už teď se těšíme, jak jim to půjde.

Původně jsme chtěli vyzkoušet i zašívání punčoch, ale vzhledem k tomu, že se to už delší dobu nedělá, zůstaneme raději u již zmíněného tkaní a doplníme aktivitu drháním, které je moderní i dnes. Jsme zvědaví, komu to půjde lépe, jestli dětem, nebo babičkám.

Uvidíme, kolik babiček bude mít tolik trpělivosti a přijde mezi nás. Naše děti se už teď moc těší, co nového se dozví a naučí. A já, jako pionýrská babička, se těším, jak celý vyráběcí den proběhne, a hlavně jestli zůstane jen u jednoho…

Líba Nejedlá, PS Dobřany

Přidáte se?

Máte podobnou zkušenost nebo chystáte obdobnou akci dětí a babiček nebo dědečků? Je jedno jestli jde o vaření, háčkování, dřevořezbu nebo třeba stavění modelů. Ať už vás napadne cokoliv, dejte nám o plánované akci vědět na e-mail vendy@pionyr.cz, protože jakákoliv taková akce může být příkladem dobré praxe pro ostatní. A pokud se vám hodí nějaká pomoc, řekněte si o ni.  Zkusíte to také?