Folkový guláš 2024

V sobotu 17. února se sálem Městského klubu Litovel rozezněly tóny kytar a dalších hudebních nástrojů, až na náměstí se okny nesly hlasy mladých zpěváků, účastníků pěvecké a hudební soutěže Folkový guláš. Tato soutěž v sobě zahrnuje dvě oblastní kola hudebních soutěží Pionýrského sedmikvítku – Dětské Porty a Melodie. V letošním ročníku se na pódium postupně postavily tři desítky soutěžících, z nichž nejmladšímu ještě nebylo ani pět let.

Porota složená z lidí, kteří se pohybují v daném oboru, neměla v letošním ročníku lehkou práci, a jak se porotci shodli, žádný z předvedených výkonů nebyl slabý a o postupujících při samotném hodnocení dlouze diskutovali. Udělena byla také mnohá speciální ocenění a cena publika.

Výkony mladých hudebníků kladně hodnotili i diváci, kteří zaplnili sál městského klubu, jednotlivá vystoupení byla vždy odměněna velkým potleskem.

Do finálového kola Melodie, které se uskuteční v Českých Budějovicích, postoupili Jana Chytilová (kategorie ZA) a Ondřej Strážický (kategorie ZB).

V soutěži Dětská Porta se do Kroměříže v červnu vypraví Julie Vodičková (kategorie JB), Adéla Rozsívalová (kategorie JC), Šimon Možný (kategorie JC – divoká karta), oddíl Mláďata – družina Mláďátka (kategorie T), kapela VoHuBa (kategorie SC) a kapela Croix (kategorie SC – divoká karta).

Když se v odpoledních hodinách mladí hudebníci loučili, zaznělo od rodičů jednoho ze zúčastněných: „Byli jsme tu poprvé, ale určitě ne naposledy.“ Co víc si může pořadatel přát!

Lenka Sakařová