Co se děje ve spolku

19. podzimní stezka Polabím
V sobotu 7. října se v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi a širokém okolí Polabského regionu uskutečnil 19. ročník turistického pochodu a jízdy na kole Podzimní stezka Polabím, jejíž organizátorem je Pionýrská skupina Střelka Kostelec nad Labem.
Byl to vydařený ročník, počasí bylo přímo skvělé. Účastníci pochodu a jízdy na kole se i tentokrát rekrutovali z celé republiky (z těch vzdálenějších zmiňme např. Litoměřice, Liberec, Plzeň, Pardubice, Brno či Kladno).

Pořadatel připravil čtyři startovní místa a celkem 24 tras (12 cyklo a 12 pěších).
Na letošní trasy vyrazilo 157 pochodníků a jezdců a s připočtením 13 pořadatelů se konečný počet zúčastněných zastavil na počtu 170). Trasy se líbily, protože byly z větší části situovány do lesního terénu na březích Labe, ale i do oblasti nezalesněné, tzn. Polerad, Brázdimu, zámku Ctiněves, hradu Jenštejna (který byl otevřen) apod.

Stejně jako v loňském roce dávali i letošní „pěšáci“ přednost nejkratší, 10 km dlouhé trase se starty v Kostelci nad Labem a Staré Boleslavi, ale našli se i turisté na střední trasy a i na nejdelší pěší túru 29 km a 75 km cyklo. Velmi pozitivním rysem letošního ročníku byla 35% účast dětí a mládeže do 26 let.
Chceme zvlášť poděkovat dobrovickým pionýrům a vodáckým pionýrům z Kostelce nad Labem.
A co na závěr? Letošní ročník se vydařil jste všichni srdečně zváni na jubilejní 20. ročník, který se uskuteční tradičně první říjnovou sobotu, tedy v 5. října 2024. Více informací najdete na www.podzimnistezka.cz.

Za pořadatele Jiří Vostřel, vedoucí PS Střelka

Děti na drakiádě rozvlnily nebe
7. října odpoledne se ve Kdyni sešly desítky dětí a rodin, aby oslavily krásný podzimní den a pouštěly barevné draky. Děti různého věku se sešly na zdejším kopci a přinesly s sebou své vlastní draky. Byly to různé tvary a barvy, od klasických diamantových draků až po pestrobarevné netopýří draky.
Při drakiádě měly děti možnost soutěžit o to, kdo dokáže udržet svého draka ve vzduchu nejdéle. To vyžadovalo zručnost a trpělivost a bylo skvělé sledovat, jak děti s nadšením sledovaly své draky, kteří tancovali na obloze.
Za účast děti dostaly sladké odměny, možnost zahřát se teplým čajem a opéct si buřt a brambor na ohni. Pro rodiny to byla skvělá příležitost strávit čas venku, užít si krásné počasí a sdílet společný zážitek s dětmi. Zároveň to byla i skvělá příležitost pro děti naučit se ovládat draky a rozvíjet svou kreativitu při jejich vlastním zdobení.
Akce byla skvělým příkladem toho, jak může jednoduchá zábava spojit lidi a přinést radost do jejich životů.

Za PS Safír Radek Šťastný