Co se děje ve spolku

Kopřivnice užívá podzim naplno

Nový dětský oddíl – Dodgeball Kopřivnice

Tak to jsme nečekali! Odhodlali jsme se k velkému kroku a 5. září založili pod Pionýr Kopřivnice dětský oddíl dodgeballu Kopřivnice ve věku 10 až 15 let. Na první úvodní trénink dorazilo 12 dětí! Všem se u nás líbilo a věříme, že v oddílu zůstanou!

Výlet do Olomouce – kukuřičná stezka

V polovině září jsme podnikli výlet do Olomouce. Prošli jsme si kukuřičnou stezku a navštívili muzeum a vlastivědné muzeum, kde jsme si zahráli hry o zvířatech. Bylo to velmi poučné a děti byly nadšené, co nového se dozvěděly.

Podzimní tvoření – ježci

Poslední zářijový čtvrtek jsme se společně s dětmi sešli v klubovně u dalšího výtvarného tvoření. Tentokrát na téma podzimní tvoření ze šišek a ořechů a další výrobky. Děti bavilo tvoření ježků, dráčků, ozdob a výrobky byly překrásné

Božena Klimecká, PS Kopřivnice

Lesem ke hvězdám 2022

Jak to vypadá na povrchu Měsíce? Na co tam můžeme narazit? A jak odtud vypadá pohled na Zemi? To všechno se první říjnovou sobotu vydaly zjišťovat děti z pražských Kobylis a okolí na akci Lesem ke hvězdám.

Podzimní počasí nám nedalo nic zadarmo – i tak se vydalo poznávat Měsíc za doprovodu svých rodičů cca 350 dětí. Přes padesát organizátorů připravilo různorodá zábavná stanoviště, doprovázená atmosférou setmělého lesa a doplněná o poutavé světelné dekorace a efekty.

Letošní ročník akce byl inspirován Měsícem. Děti si z každého stanoviště odnesly malý barevný polodrahokam a vytvářely si tak vlastní sbírku měsíčních kamenů. Trasa vedla i okolo pionýrské vlajky, hrdě se tyčící na místě údajného přistání prvních průzkumníků (alias pionýrů) na Měsíci. V cíli čekala účastníky letošního třináctého ročníku kromě drobné odměny také návštěva ďáblické hvězdárny, kde bylo možné se skrze roztrhaná mračna podívat i na Měsíc.

Počasí jsme poručit nemohli, ale i přes to se akce vydařila, o čemž svědčily jak skvělé reakce rodičů, tak spokojenost organizátorů. Jim všem je třeba moc poděkovat! A nás moc potěšilo, že nám s organizací přišli pomoci kamarádi z šesti dalších pionýrských skupin.

Těšíme se zase za rok!

68. pionýrská skupina Lvíčata

Spolupráce se v Hrádku daří

Jak proběhl Svátek dýní, který pořádala Pionýrská skupina s dalšími pomocníky? U Domu dětí v Hrádku panovala celé odpoledne pohoda. Kvůli náhlé přepršce se soutěže pro děti neplánovaně přestěhovaly na půdu, ale mělo to své neopakovatelné kouzlo. Kouzelně působily i obří svítící dýně se psem Tobíkem. Venkovní prodej organizátoři rychle zastřešili altánem a mohlo se pokračovat. Počasí se nakonec umoudřilo a přišlo téměř 200 účastníků. Soutěžení a rozdávání odměn doplnila malá rukodělná dílna, venkovní posezení s občerstvením i ochutnávka čerstvého moštu v místní moštárně, kde se návštěvníci mohli seznámit s činností místního spolku zahrádkářů. Odměny pro děti dotovalo naše město. Díky pionýrským vedoucím, zahrádkářům, školní jídelně, starším dětem a některým rodičům proběhla celá událost bezvadně. Díky všem za spolupráci a účast!

Vlasta Vasková, PS Hrádek

Pohybové odpoledne v tělocvičně

V úterý 11. října se v Hrádku konala pohodová dvouhodinovka v tělocvičně. Díky oddílu Mraveniště a vedoucím Mírovi, Zdeni a Vlastě vše probíhalo jako na drátkách. Děti se rozběhly po stanovištích, kde si užívaly dostatek pohybu. Skupinka s dálkově řízených autíček ovládla jeden kout tělocvičny, kde se závodilo o pravé medaile. Na konci bylo vydáno přes šedesát odměn.

Děkujeme i dvacítce rodičů a babiček za zapojení při pomoci dětem.

Vlasta Vasková, PS Hrádek

Chcete, aby se i vaše akce objevily na stránkách Mozaiky? Dejte nám o nich vědět! Pošlete několik fotek na výběr a krátký text na e-mail mozaika@pionyr.cz