Co se děje ve spolku

Pionýři z Ústí vydali vlastní zpěvník
Máme vlastní Dravecký zpěvník!!! Nadělili jsme si ho k 25. narozeninám a na Velikonocích ho všichni naši členové dostali jako dárek. Je v něm 90 písniček a první z nich je ta naše Dravecká.
Tak ať nám to hezky zpívá dalších mnoho let.

Šárka Zeusová, PS Dravci

Jarní setkání s floristkou
Na jednu z našich jarních schůzek mezi nás zavítala maminka dvou aktivních pionýrek – paní Pavlína Munzarová z květinářství Květinka na Chodském náměstí v Domažlicích. Využila své profese floristky a našim pionýrům, vedoucím i instruktorům ukázala, jak se tvoří přírodní jarní zápich. Každý tak měl možnost si vytvořit krásný rozkvetlý zápich v manžetě a odnést si ho domů. Na předchozích schůzkách si děti vyrobily vykrajované ozdoby ze samotvrdnoucí hmoty, přilepily je na špejli a ozdobily tak květinový zápich. Řada dětí již věděla, koho obdarují a udělají tímto dárkem velkou radost. Věříme, že se dětem výroba líbila a i po několika týdnech opečovávané kytičky stále ještě zdobí řadu domácností, balkonů či zahrádek.
Rádi naši spolupráci zopakujeme, třeba v jinou roční dobu s jinak motivovanou výzdobou. Ještě jednou tímto způsobem paní Munzarové moc děkujeme za její ochotu, profesionalitu a přiblížení své profese dětem.

Tým PS Čtyřlístek Domažlice