Co nového v propagaci Pionýra?

Na jaře se naplno rozjela nová sekce při České radě Pionýra, která se zabývá propagací a komunikací spolku. Přes prázdniny jsme si až na pár výjimek dopřáli pauzu na tábory, od září ale nastupujeme opět v plné síle.

Nejprve si ale shrňme, co se stalo před prázdninami. Čtyři kraje debatovaly na svých oblastních poradách na téma propagace a komunikace a díky tomu vzniklo plno podnětů, čím by se sekce měla do budoucna zabývat. Do těchto plánů se promítnou i výsledky dotazníků ze začátku roku. Doufám, že náměty z oblastních porad budeme moci zrealizovat v dohledné době, a diskutující tak nebudou mít pocit, že to byl ztracený čas.

Dále jsme přešli na nového poskytovatele mailového řešení pro Zprávy z Pionýra. To nám umožní posílat důležité zprávy všem funkcionářům (a dalším) a zároveň některé informace cílit jen těm, které to může zajímat. Systém stále vylepšujeme, takže pokud máte jakýkoli námět, dejte nám vědět. Pokud jste funkcionář a zprávy vám nechodí, zkontrolujte si, prosím, hromadnou poštu. Pokud mail spadl do ní, je možné ho přetáhnout do primární pošty a schránka si to pro příště zapamatuje.

Na E-mošce se objevilo pár nových kousků. Na léto to byla například nová táborová trička nebo sluneční brýle, klubovnu si můžete vybavit novými taškami na třídění odpadu. Pro tábornické nebo například airsoftové oddíly jsme přidali multifunkční šátky v barvách českého maskáčového vzoru. A na konci srpna byl přidán náborový promobalíček, který obsahuje i novou záložku do knihy nebo piopexeso. A komu by nestačila E-moška, ve spolupráci s firmou Schools United vznikl i eshop s prémiovým oblečením www.kraloveskoly.cz/pionyr, kde najdete například mikiny, softshellové bundy nebo funkční trička.

V září nás čeká XI. výroční zasedání Pionýra, kde bychom měli mimo jiné dát dohromady všechny náměty ze spolku a společně přijít s konkrétními návrhy, co s propagací a komunikací dál. Budeme moc rádi, když se tam setkáme v co největším počtu. V plánech naší sekce je mimo jiné třeba aktualizace grafického manuálu nebo tvorba nového webu. Přijeďte říct svůj názor.

O úspěších i neúspěších sekce a dalších plánech vás budeme v budoucnu informovat nejen v Mozaice. Sledujte třeba i web sekce propagace.pionyr.cz.

Víťa Ondráček