Baví mě poznávat spolek z různých úhlů, říká správkyně pionýrských sítí

Pionýr se snaží jít s dobou, a tak nemůže zůstávat pozadu ani v otázce sociálních sítí. Na těch se totiž informace šíří obrovskou rychlostí, což Pionýru umožňuje, aby si nás všimli i lidé, kteří toho o Pionýru moc nevědí. O naše sociální sítě, tedy Facebook a Instagram, se ale někdo musí starat – přidávat příspěvky, reagovat a tak podobně. Dnes představujeme 19letou studentku Natálii Jandovou, která za tím vším stojí.

Představ se nám a řekni nám něco o sobě.
Jmenuji se Natálie Jandová a je mi 19 let. Jsem z PS Jitřenka Kdyně. Momentálně studuji na gymnáziu v Klatovech, ale chystám se od září studovat marketing a řízení firem. Moc ráda spím a mám zvláštní smysl pro humor. A přestože třeba působím jako extrovert, jsem spíše introvertní. Jsem velký milovník jídla, hodně cestuji (často kvůli tamním pochoutkám), fotím, kreslím, umím hrát na pět hudebních nástrojů a dělám spoustu dalších věcí

Jak by ses popsala třemi slovy?
Přímá, energická, tvrdohlavá. Přímá, protože mám nesnesitelnou potřebu všem okamžitě říct, co si myslím – a to není vždy úplně vhodné. Energická, protože jakmile se pro něco nadchnu, nabije mě to energií, která drží, dokud není hotovo. No a tvrdohlavá… to mluví samo za sebe.

Jak ses dostala do Pionýra?
Do Pionýra jsem se dostala díky táborům a později jsem začala chodit i na oddíl. Čím starší jsem byla, tím více mě bavilo být v Pionýru. Jakmile jsem mohla, začala jsem jezdit jako instruktor. Dalším milníkem bylo pořádání příměstských táborů, už jako vedoucí, kde jsme s dětmi vytvořili skvělou partu. S touhle bandou malých zvědavců teď máme oddíl Všeználkové, kde se snažím, aby malé členy Pionýr bavil tak, jako baví mě.

Pojďme se teď podívat na to, co děláš pro Pionýr na republikové úrovni.
Na starost mám hlavně správu sociálních sítí Pionýra, tedy přidávání a obecné řešení příspěvků. Nejvíce mě baví, že poznávám spolek z úplně jiného pohledu. Hlavně ho poznávám hlouběji a pořád se dozvídám zajímavé informace. Také jsem za ten necelý rok poznala spoustu fajn lidí a za to jsem moc ráda.

Na co se můžeme v nejbližší době těšit?
Momentálně se připravuje spolupráce s Ústavem experimentální medicíny Akademie věd ČR, v rámci které vzniknou zajímavé materiály a výzvy pro naše členy. Celý projekt se bude týkat biologie a biomedicíny a začne v září 2023. Pokud vás toto téma zajímá nebo byste do něj chtěli nahlédnout, budeme projekt představovat na Kamínkách v dílně Věda hravě.

Mohou ti nějak ve tvé práci pomoct lidé v Pionýru?
Pokud vám na oficiálních sociálních sítích Pionýra nějaký obsah chybí, určitě se na mě obraťte. A pokud máte něco, co bychom mohli na sociální sítě přidat z činnosti vaší skupiny, ozvěte se taky. Stačí napsat na Instagram, Facebook Pionýra nebo na můj email: natalie.jandova@pionyr.cz.

Ptal se Vojta