Aktuálně k nemovitostem

Připomínám, že se blíží termín výročí pojistné smlouvy pro pojištění majetku a odpovědnosti, kterou Pionýr uzavírá s Generali Českou pojišťovnou, a. s.

Do 15. října je možné udělat změny v současné smlouvě anebo se k ní připojit. Pokud hledáte vhodné pojištění vaší pionýrské nemovitosti, ozvěte se. Necháme vám zpracovat nabídku přímo pro vaši základnu nebo třeba klubovnu. Stejně tak se zkuste zamyslet nad současnou pojistnou částkou. Pokud jste například u táborové základny provedli nějakou úpravu či dostavbu, bylo by vhodné pojistnou částku navýšit. Řekl bych, že na výpočet pojistné částky je jednoduché pravidlo, vlastně je to odpověď na otázku: Dokázal bych za peníze vyplacené z pojistného plnění postavit novou základnu?

U odpovědnostní části pojištění je to trošku jiné, tam musí každý zvážit své možnosti a rizika. Určitě vás napadá otázka limitů. Při rozhodování vám může pomoci i odhad, který vypracuje autorizovaná osoba. Nezapomeňte si doplnit položku vandalismu (většinou stačí částka kolem 10 000 Kč) nebo pojištění skel (opět bych doporučoval částku kolem 10 000 Kč).

Pojistit lze i movité věci – vlastní i cizí. U vlastních zřejmě dokážete částku odhadnout, u cizích je to složitější. Nicméně je možné případné nájemníky upozornit, že pojistná částka je např. ve výši 50 000 Kč a zbytek je nepojištěn. Informaci doporučuji zmínit v nájemní smlouvě.

Pojišťovny nejsou zrovna nadšené, pokud dojde k pojistnému plnění, a hledají všechny cesty, aby vyplacená částka byla co nejnižší. A právě zde se sluší připomenout další důležitou věc. Máte hotové revize elektřiny, plynu, komína nebo kamen? A když už jsme u těch nemovitostí. Pokud máte svoji základnu nebo klubovnu na stránkách Pionýra v sekci Nemovitosti, prosím koukněte se, zda je ve vaší nabídce vše aktuální. Ceny, kontaktní informace nebo fotografie. U spousty základen fotografie chybí, což je velká škoda. Pokud si s aktualizací profilu své nemovitosti nevíte rady, ozvěte se nám na mail pionyr@pionyr.cz Rádi vám pomůžeme.

Dušan