Aktuality

Online Česká rada Pionýra podruhé

V listopadu proběhlo druhé dílčí zasedání České rady Pionýra. Vzhledem k situaci bylo jednání stejně jako na jaře formou elektronického hlasování. Ale malá změna tu přeci jenom byla. Na rozdíl od březnového jednání jsme s touto formou mohli dopředu počítat, a tak bylo v týdenním předstihu před hlasováním umožněno členům ČRP zúčastnit se online diskuze k předloženým materiálům. Zájem projevilo osm členů ČRP. Mimo jiné jsme diskutovali nad POZ Výročního zasedání, nebo jednacím řádem Pionýra pro celostátní úroveň.

V průběhu samotného jednání byla například schválena první verze rozpočtu Pionýra na rok 2021, projednán koncept výroční zprávy Pionýra za rok 2020 anebo schváleny úpravy „Jednacího řádu pro celostátní úroveň“.

Dušan

Otvíráte okénka?

Na Pionýrském webu je už od prvního prosince „klikací“ adventní kalendář, ve kterém najdete spoustu překvapení. Některá jen tak pro radost a pobavení, jiná se mohou hodit i při práci s oddílem. A třeba dobrovolnický „rámeček“ na profilovou fotku na facebooku, který je od Mezinárodního dne dobrovolníků k vidění na profilech mnoha pionýrů, byl také v jednom z okének.

V době vydání této Mozaiky je už většina Adventu za námi a zpětně okénka otvírat nejde, ale i pokud jste si kalendáře doteď nevšimli, ještě několik dárečků na vás na pionyr.cz čeká. 🙂

Jakub

Zlepšovadlo pokračuje

I přes omezení vynucené epidemickou situací, je projekt Zlepšovadlo a jeho aktivity stále v běhu a všechny podmínky nutné pro pokračování projektu jsou průběžně plněny, např. včetně odevzdání další monitorovací zprávy ve stanoveném termínu. Uvolnění podmínek umožní rozběhnout opět naplno i všechny naplánované aktivity v konkrétních místech.