1. dílčí zasedání České Rady Pionýra 2024

Věnovali jsme se třeba návrhu na nové řešení Centrálního účetního systému Pionýra od roku 2025, přípravě výročního zasedání Pionýra v roce 2025, kooptaci nového člena VV ČRP Lukáše Rybíze Breburdy za oblast IT nebo schválení návrhu na udělení nejvyššího pionýrského ocenění Křišťálovou vlaštovku za rok 2024 (ještě chvilku vás budeme napínat).

V rámci odpoledního (a večerního) sobotního jednání jsme se rozdělili do dvou pracovních skupin. Jedna skupina řešila vzdělávání v Pionýru (např. postavení PVC v naší organizační struktuře, povinnost KOP zajistit základní vzdělání pro členy spolku, vzájemná spolupráce krajů při realizaci kurzů atd.) a druhá se bavila o přípravě 35. výročí Pionýra v roce 2025 (základní grafické lince, plánu navržených aktivit včetně osobní odpovědnosti atd.). Více informací z jednání se dočtete v zápisu z jednání nebo v některém příštím čísle Mozaiky.

Víkend to v žádném případě nebyl promarněný a příjemným bonusem byl po oba večery bufet, zajišťoval ho Jirka Ždára a patří mu za to velký dík. Druhé dílčí zasedání ČRP se uskuteční v sobotu 23. listopadu, ale dříve se většina funkcionářů Pionýra a KOP potká o víkendu 6. – 8. září v Přibyslavi.

Krtek