Změna na Ústředí Pionýra

S koncem června odešla z Ústředí Pionýra Bára Zbejvalová, která se starala o agendu pionýrských nemovitostí. Nešlo o odchod náhlý, ale při třech souběžně probíhajících přímých investičních akcích přece jen nešlo o samozřejmost.
Od prvního července na uvolněné místo nastoupil Dušan Pěchota. Poprosili jsme ho o kratičký rozhovor.

Dušane, jak se na „nové židli“ zabydluješ?
No, skočil jsem do toho rovnýma nohama. I když jsme si s Bárou podklady a informace předávali již během června. Ale tři investiční akce, každá na jiném konci republiky, to byl pro mne hodně ostrý start. Chci však poděkovat Báře, která na nich odvedla kus práce – všechny jsou v chodu a mám na co navazovat.

A už se některá blíží ke konci?
Nejdál je teď horská chata ESPERO, kde sezónu, věřím, zahájíme s podzimem se vší parádou. V zimě, kdy je chata nezřídka v obležení, tak bude zajištěn provoz v plném rozsahu. Hodně daleko jsme už i na Žumberku, pokud se nic nepokazí, budeme ho brzy přebírat dokončený. Nejvíc práce zbývá v Tisé, ale už i tam vypadá naše nemovitost z některých úhlů moc hezky – z jiných ovšem ještě tolik ne… 🙂

A co dalšího ještě kolem nemovitostí děláš?
Kdo to nezná, možná by nečekal, kolik je s našimi nemovitostmi spojeno papírování a zařizování. To mám samozřejmě také převážně na starost, stejně jako například administraci pojištění ostatních nemovitostí, které si přes Pionýr chtějí pojistit pionýrské skupiny nebo krajské organizace. Dál budu částečně využitý i při řešení běžných organizačních záležitostí spolku, a pak se přidává samozřejmě i spousta různých drobností, jako u všech tady na ústředí.

ptal se Jakub