Zeptali jsme se na apatyce

Téma zveřejňování informací se týká nás všech. I proto jsme se na něj ptali účastníků Pionýrské apatyky. A protože je to téma široké, nabídli jsme jim dvě otázky, každou z trochu jiného soudku:

 1. Víte o tom, že si můžete v RISPu upravovat údaje, které jsou zveřejněny např. na www.pionyr.cz? A děláte to?
 2. Jak komunikujete s veřejností? Co zveřejňujete např. z akcí a výprav?

Bláža Jiříčková, PS Plši

 1. V RISPu jsem se s tímhle zatím nesetkala. Nevím o tom, že jsou informace z RISPu vidět i jinde.
 2. Máme webové stránky, kam občas dáváme věci, hlavně ale dáváme zprávy před akcemi i po nich na skupinovou facebookovou stránku, kde je i rodiče sledují, komentují a jsou z toho nadšení.

Jan Šašek, PS Tuláci

 1. Vím o tom, ale s RISPem se moc nekamarádím…
 2. Z každé akce se snažíme, aby byla nějaká zpráva hned, takže přes mobil na facebook, potom vždycky někdo zpracuje krátkou reportáž, kterou dáváme na webovky, kde máme i odkaz na fotky na Rajčeti, a na to zase odkážeme i na facebooku

Katka Kroová, PS Mír Domažlice

 1. Tak to popravdě nevím, ale na tyhle věci nás vždycky upozorňuje Dáša (pozn.: vedoucí PS), když je potřeba něco takového udělat. Zatím jsem to nedělala.
 2. Máme facebookovou stránku, mám dojem, že na to v dnešní době lidi nejvíc slyší, docela jede i Instagram, ale facebook je největší lákadlo. Z výprav většinou vybereme pár hezkých fotek, napíšeme k tomu několik řádek, když to jde, snažíme se natočit i video, aby lidi dobře pochopili, o co vlastně při těch aktivitách jde, takže taková ochutnávka.

Lucka Svobodová, PS Vysočina Svitavy

 1. Ne
 2. Máme stránku na Facebooku, snažíme se i do Mozaiky občas něco poslat. Například letos u nás na táboře natáčela svitavská kabelovka.

Katka Jachymčáková, 17. PS Karviná

 1. V RISPu údaje měním, jednou za čas to kontroluju a aktualizuju.
 2. Využíváme místní zpravodaj, taky facebookovou stránku i webové stránky, ale tam toho vkládáme méně, hlavně fotky po akcích. Facebook v tomhle směru vede.

Jiří Perkner, PS Chomutov

 1. Ano, do RISPu chodím, pracuju s ním a myslím, že naše skupina tam má všechny údaje, které by skupina měla mít. Průběžně je aktualizuju.
 2. Máme facebookovou stránku, protože mladá generace se mi vysmála s nějakým webem. Máme navíc pro každý oddíl messengerovou skupinu, kam se mohou připojit i rodiče. Na facebook dáváme z každé akce fotky, samozřejmě z táborů. Já osobně bych byl rád, kdyby nám i ten web lépe fungoval, ale to by se o něj musel někdo starat… A na ten Facebook chodí všichni.