Zážitkový kurz pro lektory ZZA

Spolu s letní táborovou školou pořádalo v srpu 2019 Ústřední pionýrské vzdělávací centrum ve Středisku volného času Trutnov na táborové základně Bokouš zážitkový kurz pro budoucí lektory akreditovaných kurzů Zdravotník zotavovacích akcí.
Kurz probíhal v rámci projektu ČRDM „VZOR“ na základě Operačního programu zaměstnanost Ministerstva práce a sociálních věcí.
Děkujeme lektorům a organizátorům ze SVČ Trutnov a nabízíme vám ohlasy účastníků.

Kurz se mi velmi líbil. Očekával jsem od něj, že se hlavně naučím, jak předávat znalosti ze zdravovědy, tak aby to účastníky bavilo a aby si je lépe zapamatovali. A to kurz splnil na 100 %. Obsahoval vyvážený poměr teorie a praxe, Ondra byl skvělý školitel a velký přínos vidím v tom, že jsme se mohli podílet na přípravě hry Záchranáři pro LTŠ Bokouš, za prvé to byla skvělá praxe a za druhé jsme byli v přírodě, což byla příjemná změna. Časový rozsah kurzu taky hodnotím jako adekvátní. Prostředí nově zrekonstruovaného areálu SVČ Trutnov nám umožnilo si kurz zpříjemnit aktivitami na horolezecké stěně nebo v lanovém centru, což byl skvělý relax.

MUDr. Filip Kowalski, PS Šenov

Kurz hodnotím kladně. Vzhledem k tomu, že mám Školitele první pomoci, tak pro mě ne mnoho bylo nové. Naučila jsem se pracovat s automatizovaným externím defibrilátorem a poznala člověka (Ondru Těžkého), který je ve svém oboru opravdu výborný. Opět jsem si rozšířila vzdělání v maskování  zranění.
Velice mě těšilo připravovat hru Záchranáři pro instruktory na LTŠ. Nejen, že jsme si procvičili a ověřili svoje schopnosti, ale viděli jsme pracovat i naše učitele.
Škoda jen, že tam nebyli lidé na stejné úrovni znalostí.

Martina Bozděchová, PS Kolo Koloveč

Ze začátku jsme sice měli všichni různé představy, ale z mého hlediska to byl skvělý prodloužený víkend, opakování zdravovědy a první pomoci bylo velké plus, ráda si to vždy zopakuju. Hru ZÁCHRANÁŘI jsem viděla na sestřiženém videu na Kamínkách v Jihlavě, strašně se mi líbila a chtěla jsem ji zkusit. Nikdy by mě nenapadlo, že se jí tady zúčastním.
Z počátku jsem se kurzu bála, ale mile mě překvapil a jsem moc ráda, že jsem se přihlásila. Získala jsem dobré rady i zkušenosti do života i do naší skupiny. Vřele bych tento kurz doporučila.

Danuše Zeusová, PS Dravci Ústí nad Labem

Kurz se mi moc líbil, školili jsme se v příjemném a krásném prostředí a bylo to hezky připravené. Vyzkoušela jsem si být hodnotitelem/pozorovatelem i figurantem v modelových situacích. Přineslo mi to několik nových postřehů pro poskytování první pomoci a také poznatky k maskování různých zranění na modelové situace.

Jana Mochurová, PS Jitřenka Kdyně