Zažehněme ohně!

Pojďme do toho společně!

V tradiční den spojený s počátkem jara, v sobotu 21. 3., v 16.30 zapálíme na co nejvíce místech po celé republice pionýrské ohně. Přivítáme tak jaro a přilétající vlaštovky, oslavíme 30. výročí obnovení samostatné činnosti Pionýra a také se pokusíme o nový český rekord v počtu ohňů zapálených ve stejný čas!

KDY – 21. BŘEZNA 2020 V 16.30

KDE – po celé republice

KDO – my, pionýři

Jaké ohně?

Do akce Zažehněme ohně lze zapojit v podstatě jakýkoli oheň, jediná podmínka je jeho zapálení v sobotu 21. 3. 2020 v 16.30 (může ale klidně proběhnout v rámci celovíkendové akce). Pro orientaci dělíme přihlášené ohně do čtyř typů:

• Slavnostní
  • Buřťák
  • Užitkový
  • Jiný (pokud se „nevejdete“ do uvedených kategorií)

Bez ohledu na typ ale musí jít o ohně kontrolované a řádně zabezpečené.

Kde zapalovat?

Kdekoli je to možné a kde vám to vyhovuje, pro inspiraci pár příkladů:

• U klubovny (na místě pravidelné činnosti).
  • Při oddílové výpravě v přírodě
  • Na tábořištích či základnách.
  • Na akci pro veřejnost.
  • Na jinak zajímavých místech (například na nejvyšším kopci v okolí).

Je akce otevřená?

I toto je jen na vás. Pokud se chystáte zapálit oheň například v cíli výpravy kdesi v přírodě a pak vyrazit zpět, nejspíš nebudete svolávat okolní obyvatele ani lesní zvířátka. Stejně tak ale můžete „zážeh“ provést přímo v obci, kde působíte, a pozvat všechny široko daleko na prezentaci činnosti, hry, opékání buřtů, zpívání s kytarami a podobně.

Jak se přihlásit?

Svůj oheň (nebo přesněji akci, při které bude zapálen) můžete přihlásit pomocí Přihlašovny. Zde stačí jen vyplnit několik základních údajů (jako místo, popis akce, kontaktní osoba atd.).

Po schválení se všechny ohně objeví v přehledu na webu akce. Ty, které jsou označené jako otevřené, se rovněž zobrazí v přehledu otevřených akcí na úvodní stránce pionyr.cz.

Jak na rekord?

S agenturou Dobrý den máme sjednaný pokus o zápis do České knihy rekordů. A je jen na nás, zda počet ohňů bude dostatečný. Rekord spočívá v současném zapálení ohňů právě v jeden okamžik, a to v půl páté odpoledne.

Agentuře dobrý den budeme dokládat seznam ohňů (i proto je nutné se včas přihlásit) a ke každému ohni fotodokumentaci. Proto je potřeba, aby z každého ohně bylo pořízeno alespoň 5 až 10 fotografií. Budete-li fotit telefonem s GPS, je možné zapnout i lokalizaci fotek, aby se u fotografie zobrazovaly souřadnice.

Pokud budete sdílet zprávy a fotografie ze svého ohně přes sociální sítě, můžete kromě našich hashtagů #pionyr a #zazehnemeohne použít také #Českákniharekordů.

PIONÝŘI, 21. BŘEZNA 2020 V 16.30 TO PROSTĚ ZAŽEHNĚME!

pionyr.cz/30-let-po-svem/ohne