Zažehli jsme ohýnky

Na sobotu 21. března byl naplánován jeden z výrazných okamžiků oslav 30. výročí obnovení samostatné činnosti Pionýra – akce Zažehněme ohně! (a s ní i pokus o vytvoření českého rekordu v počtu zároveň zapálených ohňů). Vzhledem k datu šlo také o první velkou společnou akci, kterou jsme museli zrušit. Ale pionýři vzali její myšlenku už za svou, těšili se na ni a odmítli se jí vzdát úplně.

Po celé republice tak v 16.30 vzplály alespoň svíčky, kahánky, ohně v krbech, kamnech, někdo si mohl dopřát i otevřený oheň na zahradě. Podoba a velikost ohniště není zdaleka tak důležitá jako vědomí, že to prosté škrtnutí sirkou nás – i přes obecně nutnou izolaci – v jeden okamžik propojilo a ukázalo, že společně dokážeme překonat nejrůznější potíže.

Svět se nezastavil, život musí jít dál a plamínky naděje nesmí vyhasnout.