Zápisník Výpravy za poznáním je tu s námi rok

Premiéru si zápisník Výpravy za poznáním odbyl na IX. výročním zasedání Pionýra v Pardubicích, kde jej obdrželi účastníci zasedání – a pokud byl někdo všímavý a zalistoval si zápisníkem pořádně, mohl objevit stránku, kde byl odpovědní lístek s možností získat 10 zápisníků zdarma. Rozeslali jsme více než 1 100 zápisníků. A to už je pěkné číslo.

Vlevo původní, vpravo nová vazba

Hned po jeho uveřejnění se nám sešlo pár připomínek, které jsme ihned zapracovali a někteří z vás již dostali pro své děti zápisník opravený, protože jsme museli pro velký zájem provést jeho dotisk. Dále jsme našli nové ekonomicky výhodné řešení pro vazbu zápisníku tak, aby se daly poměrně jednoduše přidávat nové listy (viz foto), ale zároveň bylo možné v zápisníku pohodlně listovat, což původní vazba příliš neumožňovala. Ti, kteří si zápisník v E-mošce nově objednají, jej obdrží již s kroužkovou vazbou.

Protože uběhl skoro rok od vydání zápisníku a my věříme, že jste již měli příležitost jej pro práci s dětmi využít, budeme rádi, pokud nám poskytnete zpětnou vazbu, abychom věděli, co je třeba v zápisníku upravit a jak jej dále rozvíjet.

Prosíme vás tedy, abyste odpověděli na následující otázky:

  1. Využili jste zápisník při práci s dětmi?
  2. Co vám při práci se zápisníkem vyhovovalo?
  3. Co vám při práci se zápisníkem nevyhovovalo?
  4. Jaká témata byste do zápisníku přidali?
  5. Jaká témata byste ze zápisníku vyřadili?

Své odpovědi a případně i další postřehy a fotografie k zápisníku posílejte na e-mail: anna.novakova@pionyr.cz. Na tento e-mail pište i v případě, že vám zápisníky nedošly a vhazovali jste lístek do boxu.

TIP: Do zápisníku můžete vkládat i vlastní oddílové listy – stačí vám pouze formát A6 (na čtvrtiny rozstřižená A4) a klasická děrovačka na papír. Nebo si můžete počkat a vkládat rozšíření, která budeme na vaše náměty chystat – a budou ke stažení třeba na Servisu Pionýra.

Osvědčení pro zapojené

Zapojte se do Výprav za poznáním a můžete také získat osvědčení, že oddíl pracuje v duchu výchovných cílů Pionýra, tvůrčím způsobem uplatňuje činnosti pro rozvoj dětí a také se podílí na dalším rozvíjení nabídkových programů. První tato osvědčení byla předávána na RESETu 2017. Pokud jste tam nebyli, napište nám, kam chcete osvědčení zaslat.

O tom, jak se můžete zapojit do práce se sadou námětů pro čtyři různé věkové kategorie a jak nám je pomoci dál rozvíjet, se dočtete na: pionyr.cz/inspirace/vypravy.

Budeme rádi, když nám napíšete, jak pracujete s výchovnými programy i když nepatříte mezi oficiálně zapojené. Pište na e-mail anna.novakova@pionyr.cz.