Zahraj, pošli, vyhraj!

aneb přihlaste se do Soutěže etapových her

Vzpomínky na tábory jsou ještě hodně živé a co teď s tou skvělou celotáborovou hrou, kterou si všechny děti i vedoucí tak užili? No přece přihlásit ji do soutěže etapových her, která v Pionýru běží už řadu let. Pojďme si k ní říct pár základních informací.

Uzávěrka soutěže je 31. 12. 2018.

Kdo může soutěžit?
Do soutěže se může přihlásit každá pionýrská skupina, jediné omezení je, že nejde tutéž hru přihlásit do soutěže vícekrát.

Co lze přihlásit?
Když se řekne etapová hra, každého nejspíš napadne přívlastek „celotáborová“. Ano, celotáborové hry jsou samozřejmě nejčastější příspěvky do soutěže, ale ne jediné. V průběhu let přibývaly další kategorie, a tak je možné soutěžit i s celoročními hrami a také krátkodobými – vytvořenými například pro víkendové výpravy. Minulý ročník například vyhrála hra vytvořená na podzimní prázdniny.

Co můžeme vyhrát?
Pro každou kategorii můžou být porotou vyhlášena až tři oceněná místa, která soutěžící pionýrské skupině mohou přinést mimořádnou dotaci na nákup a údržbu materiálu ve výši až 10 000 Kč (za první místo, druhé a třetí mohou získat 5 000 Kč a 3 000 Kč).

Jak na to?
Stačí vzít vaši zpracovanou etapovou hru, pro jistotu ji zkontrolovat podle vzorové osnovy, kterou najdete například na webu ceteh.pionyr.cz v pravidlech soutěže, případně ji lehce upravit a přihlásit do soutěže. To je vážně všechno…

Hru můžete zaslat buď poštou (Pionýr, Senovážné náměstí 977/24, 116 47 Praha1), nebo mailem (pionyr@pionyr.cz).

Uzávěrka je 31. 12. 2018.

ilustrační foto: Most do země Terabithia (vítěz 2017, PS Švermováček)