Za Labskou královnou do Ústí nad Labem vás zve PS Dravci

Ústí nad Labem se nachází v srdci Chráněné krajinné oblasti České středohoří, jíž jednoznačně dominuje údolí Labe s Portou Bohemicou, tzv. Bránou Čech. Překrásné pohledy na krajinu pak nabízí řada vyhlídkových míst a rozhleden, např. Erbenova vyhlídka, Větruše. Kešek je tu nepočítaně. Vybrali jsme pro vás trochu netradiční typ keše, a tou je letterbox (GC1RCCP Labská královna).

Pro všechny, kdo touží po pohádkovém dobrodružství, je určena hra „Za pokladem Labské královny“. Pozve vás na cestu za poznáním několika míst v krásném kraji kolem řeky Labe, která se mohou zdát na první pohled docela obyčejná. Mohou se zdát, ale vězte, že nejsou… Ke každému z nich se váže jedna stará pověst, pohádka, příběh. Objevují se v nich vodníci, trpaslíci i rytíři. Pohádková místa najdete na Střekově blízko hradu, na Větruši, na Mariánské skále, u hradu Blansko, u Valtířova a v Sebuzíně.

V Informačním středisku města Ústí nad Labem si můžete vyzvednout pas Labské královny a do něj sbírat razítka s pohádkovými tématy. Těch existuje celkem sedm. Šest jich najdete ve schránkách, poslední sedmé získáte v informačním středisku, kde jste si vyzvedli pas. Tam na vás také čeká poklad Labské královny. A jak najdete schránky s razítky? V Informačním středisku dostanete k pasu ještě souřadnice GPS, které vám určí polohu schránky, a na tomto místě musíte hledat, kde je schránka ukrytá. Může být schovaná ve starém stromě, pod kamenem nebo v kouzelném domě. Musíte pozorně hledat. Až schránku najdete a orazítkujete si pas, tak ji pak vrátíte na původní místo. Jen dejte pozor, ať vás u toho nikdo nevidí.

Pohádková cache Labské královny získala na serveru www.geocaching.com ocenění uživatelů jako nejoblíbenější cache Ústecka.

Pro nadšence je připraveno pokračování „Putování krajinou Labské královny aneb sedm klíčů k pohádkovému pokladu“. Další geocachingové dobrodružství vás tentokrát zavede do nádherné krajiny dále od města. Tam jsou na zajímavých a nečekaných místech umístěny schránky s klíči v podobě razítek. Pro odvážné je připraven i lov noční kešky. Kdo získá všech sedm klíčů, je pasován na poutníka krajinou Labské královny a může získat jeden moc krásný geocoin z limitované edice Labská královna.

GC3KF45 Dobří skřítci z Němčí (Němčí)
GC3KF48 Klíšský skřítek (Klíše)
GC3KF34 Vítovský poklad (Vítov)
GC3KF49 Silný mlynář (Olšinky)
GC3KF46 Myslivec a Pytlák (Zubrnice)
GC3KF47 Noční Lovec (Tisá)
GC3KF4A O obrovi – bonus (Ústí nad Labem)

Šárka Zeusová, PS Dravci Ústí nad Labem

Zdroje:
www.geokes.cz
www.geocaching.com