Výlety – září 2017

Prázdniny jsou fuč, ale babí léto je ideální období pro různé výlety s nimi i pro poznávání krás a zajímavostí naší země. Budeme moc rádi, když se inspirujete v našem seriálu, a stejně tak uvítáme, když nám pošlete tipy na zajímavá místa, která jste navštívili. Tak šťastnou cestu!

VIDA! science centrum – zábavní park pro celou rodinu

Kraj: Jihomoravský
Chtěli byste se stát hvězdou zpravodajství o počasí? Odpálit si vodíkovou raketu, zmrazit vlastní stín, zažít zemětřesení, rozpoutat tornádo nebo přijít na kloub záhadě Bermudského trojúhelníku? To vše můžete zažít v zábavním vědeckém parku VIDA!
Na ploše téměř 5000 m2 na vás čeká přes 170 interaktivních exponátů. Unikátní stálá expozice je rozdělena do čtyř tematických celků: Planeta, Civilizace, ČlověkMikrosvět. Dotýkat se exponátů je tu více než doporučeno.
Více informací: www.vida.cz

 

Zámek Blatná

Kraj: Jihočeský
První písemná zmínka pochází z roku 1235. Z původního opevnění zemanského dvorce vznikl blatný hrad patřící rodu Bavorů ze Strakonic. Kolem roku 1400 tu nechal Jan z Rožmitálu vysušit bažiny a napustit rybník. Na vzniklém ostrůvku vybudoval kamenný gotický vodní hrad, který tvoří jádro dnešního zámku. V roce 1798 získal Blatnou baron Václav Karel Hildprandt z Ottenhausenu. Hrad byl upraven na zámek. K vidění jsou čtyři prohlídkové okruhy, včetně jednoho pro děti. V krásném parku můžete potkat stádo daňků skvrnitých, kteří si rádi vezmou kousek chleba nebo housky z vaší ruky.
Více informací: www.zamek-blatna.cz

 

Český Šternberk

Kraj: Středočeský
Hrad Český Šternberk patří k nejstarším českým kamenným hradům. Jeho interiéry získaly barokní přestavbou téměř zámeckou podobu. Hrad založil kolem r. 1241 Zdeslav z Divišova. Roku 1467 byl dobyt a poté opraven ve stylu pozdní gotiky. Další přestavba ve stylu raného baroka proběhla ve 2. polovině 17 století. Při prohlídce navštívíte 15 bohatě zařízených místností, poznáte významné členy šternberské rodiny a jejich života. Seznámíte se také kolekcí mědirytin z období třicetileté války, která je jednou z největších monotematických sbírek grafických listů v Evropě. Je možné si vybrat ze čtyř návštěvních okruhů.
Více informací: www.hradceskysternberk.cz

 

Arboretum Bílá Lhota

Kraj: Olomoucký
Arboretum v Bílé Lhotě, národní přírodní památka, se rozkládá na ploše necelých tří hektarů. Nachází se zde asi 300 různých druhů a kultivarů dřevin, například keřovité tisy, túje, smrky, duby, různobarevné buky, cypřišky, javory, borovice, břízy, douglasky a lípy. V arboretu je pěstována i řada vzácných a sbírkových dřevin. V parku jsou zastoupeny dřeviny z jižní Evropy a z Asie (Číny, Mandžuska, Japonska a Sibiře), mnoho dřevin pochází i z různých oblastí Severní Ameriky a z Mexika.
Více informací: www.arboretumbilalhota.cz