Výlety: září 2016

I v novém ročníku Mozaiky pro vás máme tipy na výlety po Čechách, Moravě i Slezsku. Jistě jste ale sami vyzkoušeli spoustu zajímavých míst, stačí napsat na mozaika@pionyr.cz a můžete se o ně podělit s ostatními čtenáři.

STRAŠIDELNÉ PODZEMÍ A SKŘÍTKOV
Kraj: Jihočeský
Bojíme-li se rádi, vyrazíme se bát do strašidelného podzemí! V chodbách s tajemnou atmosférou narazíme na mnoho strašidelných stvoření, např. na alchymistu a jeho dílnu, bílou paní, kata, mumii a další! Pozor, kdo nás to chytil za nohu? A komu patří ty kosti na zemi? V centru Tábora je takových sklepů nepočítaně a v každém se jistě schovává nějaké strašidlo.
Vstupné: 50 Kč, děti 30 Kč
Více informací: www.strasidelnepodzemi.wz.cz

 

PEVNOST JOSEFOV
Kraj: Královéhradecký
Pevnost Josefov je souborem dvanácti francouzských pevností. Jedná se o unikátní dílo evropského urbanismu a fortifikačního umění. Některé části opevnění byly sice na přelomu 19. a 20. století zbořeny, ale dochovaný pás bastionů, kurtin a ravelin, hradebního příkopu a podzemních chodeb, jejichž prohlídku umocňuje osvětlení voskovými svícemi, dodnes návštěvníky ohromuje.
Vstupné: 60 Kč, děti 40 Kč
Více informací: www.pevnostjosefov.cz

 

 

 

 

 

 

 

BOTANICUS OSTRÁ S VŮNÍ BYLINEK
Kraj: Středočeský
Středověká vesnička Ostrá, založená roku 1999, postavená víceméně z kamene a dřeva, na nás dýchne atmosféru starých časů. Naše ratolesti si tu mohou vyzkoušet nejrůznější tradiční řemesla, výrobu svíček a mýdel počínaje a hrnčířskou či košíkářskou dílnou konče. Platí se tu výhradně groši. Můžeme i stylově poobědvat z dřevěného prkýnka středověkou baštu. Pak se rozběhneme do bylinkových a květinových zahrad.
Vstupné: 99 Kč, děti 60 Kč
Více informací: www.botanicus.cz

 

1. ČESKÉ MUZEUM MOTOCYKLŮ A VETERANSALON LESNÁ
Kraj: Jihomoravský
Pojedete-li do Znojma k Vranovské přehradě, musíte projet vesničkou Lesná. Přímo na návsi sídlí nepřehlédnutelné muzeum motocyklů, spojené s restaurací a menším kempem. Můžete si tady zvolit buď příjemné posezení mezi vystavenými exponáty, anebo prohlídku přibližně stovky historických motocyklů, sidecarů a automobilů domácí i zahraniční výroby z předválečných i poválečných let.
Vstupné: 75 Kč, děti 50 Kč
Více informací: www.veteransalon.cz