Výlety: listopad 2016

Protože na podzim je počasí nevyzpytatelné, najdete na této stránce tipy pro každé počasí a dokonce i jeden ryze předvánoční. Tak šťastnou cestu!

 ARCHEOPARK A ARCHEOCYKLOSTEZKA
Kraj: Královéhradecký
Pravěk na vlastní kůži, i tak by se dal popsat areál Archeoparku pravěku Všestary, kde si můžeme prohlédnout osm metrů dlouhý model pravěké krajiny, rekonstrukce vykopávek, jeskyni s pozůstatky zvířat a lidí, výstavní a projekční sál či ukázky nejrůznějších pravěkých činností.
Vstupné: 100 Kč, děti 60 Kč
Poznámka: Archeoparky najdete i na dalších místech po republice.
Více informací: www.archeoparkvsestary.cz

JEŽÍŠKOVA CESTA 
Kraj: Karlovarský
U infocentra na Božím Daru, který má pověst nejvýše položeného středoevropského města, začíná pověstná Ježíškova cesta. Vybrat si můžeme mezi delším a kratším úsekem, přičemž oba dva se dají absolvovat na kole, pěšky i s kočárkem. V průběhu trasy čekají na děti zastávky v dřevěných boudičkách zaměřených na pohádkové postavy, v nichž se setkávají s nejrůznějšími úkoly, které si zapisují do zápisníčku. Když ho nakonec odevzdají, malá odměna je nemine.
Více informací: www.jeziskovacesta.cz

EXPERIMENTA
Kraj: Středočeský
Nově zpřístupněné podzemí v centru Benešova se jmenuje EXPERIMENTA a vypadá jako malá laboratoř. Jinde se na exponáty můžeme pouze dívat, tady používáme při prohlídce nejen oči, ale především ruce. Tyto instalace musíme rozhýbat, roztočit, mačkat a pak se teprve dějí ty správné věci. Expozice je zaměřena především na rodiny s dětmi, ale na své si tu přijdou i větší skupiny, například oddíly. Starší si tu vyzkoušejí fyzikální zákonitosti, některé exponáty jsou velmi zajímavé i pro dospělé.
Vstupné: 50 Kč
Pozn.: Skupinám nad 10 osob je doporučeno objednání předem na tel. čísle 317 754 175, 179 nebo 161, aby si celou prohlídku návštěvníci užili. Tyto skupiny mají vstupné za 30 Kč.
Více informací: benesov-city.cz

ZOOPARK CHOMUTOV
Kraj: Ústecký
Unikátní přírodní areál leží nedaleko centra Chomutova a je snadno dostupný pro chodce, cyklisty i motoristy. Rozlohou největší česká zoologická zahrada (120 hektarů) se specializací na chov zvířat Eurasie a primitivních plemen domácích zvířat je skutečnou oázou klidu v centru města. Je v těsné blízkosti Kamencového jezera a otevřena denně po celý rok.
Více informací: zoopark.cz