Výlety: leden 2017

I když od začátku nového roku občas očekáváme, že se leccos změní, jedna věc bude určitě vždycky stejná – pionýři budou pořád vyrážet na výpravy do blízka i daleka, do města i do přírody. Tady máte pár dalších výletních tipů, třeba si z nich vyberete.

Regionální muzeum a galerie Jičín – Muzeum hry

Kraj: Královehradecký
Muzeum nabízí vlastivědnou expozici zachycujících historický vývoj a přírodu Jičínska, prohlídku nedostavěné věže kostela – panské oratoře, krátkodobé výstavy, obrazárnu atd. Expozice je možné procházet tradičně – prohlížet exponáty a číst popisky. Nebo můžete s průvodcem vyzkoušet různé hry a aktivity, např. mletí na kamenném mlýnku, upříst nit na kolovratu, zahrát si loutkové divadlo anebo třeba psaní ve scriptoriu. Muzejní herna nabízí sestavování dobových kostýmů, modelů jičínského náměstí, vědomostní otázky, loutkové divadlo. Samostatná interaktivní část je věnována Albrechtovi z Valdštejna.
Více informací: www.muzeumhry.cz

 

Oslavanské Permonium – zábavní park s příběhem

Kraj: Jihomoravský
Návštěvníci zde naleznou největší nadzemní bludiště v ČR, imitující na povrchu systém důlních chodeb, důlní jezero, sopku propojenou s dvouúrovňovým lanovým centrem, prales a důlní štoly s dalšími atrakcemi. Zábavní park je určený nejen pro dospělé, pro které jsou připraveny dovednostní i vědomostní úkoly, ale i pro děti. V jednotlivých atrakcích se odehrává interaktivní hra „Magic Permon“, řízená pomocí moderních informačních technologií.
Více informací: www.permonium.cz

 

JumpPark Praha – největší trampolínový park ve střední Evropě

Kraj: Praha
Trampolínový park je nový způsob jak se bavit při cvičení a přitom udělat něco pro své tělo. Trampolíny od stěny ke stěně jsou spojené a tvoří jedno velké hřiště. Na 700 m2 se zde nachází více než 60 trampolín. Přijďte si vyzkoušet 3D vybíjenou, zaskákejte si na basketbalové koše nebo si vyzkoušejte různé akrobatické kousky při skocích do pěnové jámy. Využít můžete také halu na Free Jump, kde se nachází více než 30 trampolín na různé skákání. Pro odvážnější skokany se zde nacházejí trampolíny i podél stěn. Podobný JumpPark se nachází i v Brně.
Více informací: praha.jumppark.cz

 

Muzeum perníku a pohádek Pardubice

Kraj: Pardubický
Jako posledně tu máme i jeden tip na plánování jarních výprav. Muzeum je otevřené od března – najdete ho v bývalém loveckém zámečku v oboře pod hradem Kunětická hora. Po návštěvě muzea se můžete vydat na procházku pohádkovým lesem a na vlastní kůži si vyzkoušet jak bylo Jeníčkovi s Mařenkou, když putovali k perníkové chaloupce. Cestou na vás čeká řada překvapení jako ohniště pro dvanáct měsíčků, úl pro včelku Máju, saně pro Mrazíka a dokonce i unikátní chaloupku Baby Jagy „Domečku, otoč se“.
Více informací: www.pernikova-chaloupka.cz