Výlety: květen 2018

Se stoupajícími teplotami se sice myšlenky pionýrů nejspíš více a více upínají k letním prázdninám a s nimi k táborovým dobrodružstvím, přesto se ale určitě najde ještě pár víkendů na výlety a výpravy. A protože počasí nám přeje a snad i bude přát dál, jsou všechny tipy tentokrát „na ven“. 

Kde se líbilo vám? Posílejte své tipy na mozaika@pionyr.cz

PŘÍRODNÍ A ZRCADLOVÉ BLUDIŠTĚ NA VĚTRUŠI

Kraj: Ústecký
V přírodním bludišti se pěkně zamotají děti i dospělí. Budete se muset proplést řadou zatáček, slepých uliček apod. Druhým lákadlem je zrcadlové bludiště. Kromě zvětšovacích, zmenšovacích, zeštíhlovacích a podobně tvarujících zrcadel zde naleznete i zrcadla, která vám mají ztížit orientaci v prostoru. Na Větruši můžete navštívit také vyhlídkovou věž, nechat se svézt lanovkou či posedět ve zdejší kavárně a restauraci.
Více informací: www.usti-nad-labem.cz/cz/volny-cas/turistum/usti-detem/areal-vetruse/prirodni-zrcadlove-bludiste.html

 

VEČERNÍČKOVÍ MEDVĚDI V BEROUNĚ

Kraj: Středočeský
Méďové ze stejnojmenného večerníčku od dob natáčení už vyrostli. Vidět je můžete kousek od centra Berouna, na zdejší Městské hoře, kde je volně přístupné medvědárium. Ve stejném parku se nachází také rozhledna Městská hora, která poskytuje krásný výhled na Beroun, panorama Dědu, vrcholky Křivoklátska, oblast Českého krasu a Brdy.
Z města si můžete udělat výlet do nedalekých Koněpruských jeskyní nebo se vydat po naučné stezce/cyklostezce Po stopách českých králů, která spojuje Beroun s hrady Točník, Karlštejn a Nižbor a informuje o historii těžby vápence.
Více informací: mesto-beroun.cz/turista/

 

PROPAST MACOCHA

Kraj: Jihomoravský
Propast, jež dostala jméno podle pověsti ze 17. století, je více než 138 metrů hluboká a je největší propastí svého druhu v České republice i střední Evropě. Vede sem spousta cest – červená od Vilémovic, z Ostrova zelená, přes Kateřinskou jeskyni žlutá, modrá turistická trasa a naučná stezka, které vedou Pustým žlebem k lanovce. Můžete jít také Salmovou stezkou, která začíná u týlu skály, vede kolem dolního můstku a končí na můstku horním. Do dolní části propasti se dostanete skrz chodby Punkevních jeskyní. Vstup na horní a dolní můstek je zdarma, za prohlídku jeskyní už se platí. A nezapomeňte na rezervaci – zájem o prohlídku je totiž obrovský.
Více informací: propast-macocha.cz

 

LANOVÉ CENTRUM CHEB

Kraj: Karlovarský
Lanová centra napomáhají nejen k rozvoji pohybových schopností, ale také komunikace a spolupráce. Zde můžete využít malý okruh s průběžným jištěním, velký nízký okruh, velký vysoký okruh, obří houpačku a vyzkoušet si můžete i volný pád. Pro ty nejmenší (3–6 let) je připraven okruh Lanáček s dětskými lanovými překážkami. Po domluvě je možné zajistit občerstvení v podobě grilování. Až se dostatečně vyřádíte, můžete si odpočinout při procházce Krajinnou výstavou na březích řeky. Za vidění určitě stojí i Chebský hrad či historické centrum města.
Více informací: lccheb.cz/lanove-centrum