Výlety: duben 2017

 

V dubnu by se nabízelo pojmout stránku s výlety žertovně a nabídnout náměty na místa, kde nic není, nebo vás tam čeká jiné vypečené překvapení. Ale nemusíte se bát, žádná zákeřnost na této stránce není a vy můžete z našich tipů klidně vybrat a vyrazit.

ZÁHADY PLZEŇSKÉHO PODZEMÍ

Kraj: Plzeňský
Ať už venku prší nebo sněží, při návštěvě plzeňského podzemí nás žádné rozmary počasí nemusí zajímat. V podzemí historického jádra Plzně na nás čeká spletitá cesta v labyrintu chodeb, sklepů, studní budovaných již od 14. století. Prohlídkový okruh je doplněný o expozici knihtisku, jako připomínku toho, že právě v Plzni byla roku 1468 vytištěna první česká kniha (Kronika Trojánská). Nechybí například ani replika vodního kola nebo fragmenty ze zbouraných domů. Takže budeme mít jako na dlani historii města i každodenního života jeho středověkých obyvatel.
Více informací: www.plzenskepodzemi.cz

 

VĚTRNÝ MLÝN KUŽELOV

Kraj: Jihomoravský
Na hřbetu Bílých Karpat již z dálky spatříte stavbu, s níž se v České republice rozhodně nesetkáte každý den – jeden z mála zachovaných větrných mlýnů. Byl postaven pravděpodobně v roce 1842 a víc než sto let sloužil zemědělcům z Kuželova, Hrubé Vrbky a dalších vesnic k mletí obilí. Provoz byl ukončen v roce 1946. Mlýn byl znovu uveden do provozuschopného stavu, ovšem pouze jako muzejní exponát, dokumentující epochu větrného mlynářství.
Více informací: www.technicalmuseum.cz/vetrny-mlyn-v-kuzelove

 

STRAŠIDELNÝ ZÁMEK DRAXMOOR V DOLNÍ ROŽÍNCE

Kraj: Olomoucký
Strašidelný zámek Draxmoor představuje strašidelně-fantastickou expozici, která spojuje atraktivní exponáty, originální sklepní prostory, středověko-pohádkové tržiště a stylovou krčmu s kouzelnou obsluhou, čarodějnými lektvary a dětským koutkem. Budova historické sýpky je proměněna na stylový strašidelný zámek. Najdete zde například unikátní atrakce, jako je nový bezbariérový výtah se strašidelnými efekty, tajuplnou věž se vstupem do podzemí, 3D kino.
Více informací: www.strasidelny-zamek.sikland.cz

 

SOUTĚSKAMI ŘEKY KAMENICE

Kraj: Ústecký
V srdci Národního parku České Švýcarsko zažijete projížďku na pramici, a to v Edmundově nebo Divoké soutěsce. Nad soutěskami vystupuje řada skal se zajímavými útvary. Na cestě vás čekají skalní převisy, několik tunelů a úzké lávky. Dva úseky cesty lze absolvovat pouze na lodičce. Lidskou silou poháněná loďka nás v Hřensku proveze mezi skalními útvary, převozník nás seznámí s živými i zkamenělými obyvateli soutěsek.
Více informací: www.hrensko.cz/soutesky