Už jste se přihlásili na RESET 2017?

MÁTE NEJVYŠŠÍ ČAS! Do 28. února se můžete přihlásit za cenu 350 Kč na osobu. Od 1. 3. bude cena již o stovku vyšší.

A jak se dostanete na Landek? Pojedete společně s pionýry piovlakem? Koukněte se do Přihlašovny a přihlaste se jak na RESET, tak na Pionyrski pražce.

Co budete na Landeku potřebovat?
Určitě stan, spacák, karimatku a hrníček. Abychom se tam lépe poznali, můžete si od února objednat triko s logem RESETu. A kde? V Pionýrské Přihlašovně.

Dětská trika budou mít žlutou barvu a budou za 80 Kč, trika pro dospělé budou v modré barvě za 90 Kč.

Když vás to na Landeku přestane bavit…
můžete si zaskočit do centra Ostravy. Kam můžete vyrazit i s menšími dětmi.

Pohádkový sklep strašidel
Stálá expozice zejména pro malé i velké děti, která přiblíží pohádkový svět. Pohádkový sklep strašidel je jedním z mála míst v Ostravě, kde rodiny s dětmi mohou trávit volné odpoledne „pohádkově“. Expozice sklepa strašidel je vybudována na ploše 150 m2 a nachází se ve 150 let starých sklepeních bývalého pivovaru, v současné době pavilonu C na Výstavišti Černá louka.

Ve strašidelném sklepení se v tuto chvíli nachází pět strašidelných komnat – Pavoučí místnost, Peklo, Pirátský ostrov, Síň plná skřítků a strašidel a Pohádkové říše. Můžete se dále setkat se zazděnou princeznou nebo se ocitnout v břiše draka. Prohlídková trasa je ozvučená a zpestřená tak, aby se vyhnula negativnímu hororovému působení.

Cílem bylo vybudovat místo, kde se dozvíte něco z pohádek, bájí a pověstí.

MINIUNI
V centru města vedle areálu Výstaviště Černá louka (za Divadlem Antonína Dvořáka) naleznete úplně jiný svět – minisvět. Městečko MINIUNI nadchne děti i dospělé.

MINIUNI je především venkovní areál, kde můžete shlédnout 34 modelů významných světových staveb, jako je například Eiffelova věž, 7 starodávných divů světa, Šikmá věž v Pise, Staroměstská radnice, lanovka na horu Ještěd a jiné. Modely jsou postaveny v měřítku 1:25. Celý areál křižují železniční tratě v měřítku 1:22,5 s mininástupištěm Ostrava-Střed. Každoročně se v areálu koná spousta naučných a zajímavých programů pro děti i jejich rodiče.

MINIUNI JE SVĚT JAKO NA DLANI! Více na: www.cerna-louka.cz