Týden plný inspirace

Už se stalo tradicí, že se v srpnu na základně Jitřenka v Zelené Lhotě sejdou zájemci o tvoření a zkouší si nové rukodělné a výtvarné techniky, které potom mohou využít ve své oddílové praxi. Nejinak tomu bylo i tento rok.

Letošní LTŠka, kterou pořádala Plzeňská krajská organizace Pionýra 12. – 17. 8., nebyla výhradně dámskou jízdou, ale našel se i odvážný mladík, který se vůbec nenechal zahanbit, a pod rukama mu vznikaly krásné výrobky. Zkušené lektorky, ale i oddílové vedoucí, nabídly účastníkům přes 30 různých aktivit s rozdílnou náročností na materiál a obtížností na výrobu. Letos byla na programu například výroba holubičky a panenky ze šustí, výroba masajky z papírových ruliček, šití velikonočních zajíčků, háčkování soviček, ale došlo i na korálky, kouzelná přání z papírů a textilní obaly na sešity a knihy. A už teď vám můžeme slíbit, že některé z nich najdete i v Mozaice.

Velké poděkování si zaslouží Ivanka Mochurová, která se o účastníky LTŠky starala a dokázala splnit i ta nevyslovená přání.

Líbí se vám fotografie? Máte námět na výtvarnou techniku nebo rukodělku, nabídněte jí Ivance pro příští ročník nebo nám o ní napište na mozaika@pionyr.cz.

Anička