Třicítka za dveřmi

Zdá se to jako chvilka, co se na různých setkáních rozběhly debaty o pojetí 30. výročí obnovení samostatné činnosti Pionýra, a přitom je to víc než rok. Teď máte v ruce Mozaiku na prosinec 2019, z čehož plynou dvě věci. Za prvé příští Mozaika bude první pro rok 2020 a výročí v ní bude věnováno mnohem více prostoru. A za druhé to znamená, že výročí samotné je už opravdu za dveřmi a bere za kliku…

Objednejte si novoročenky
Ke konci stávajícího a začátku nového roku samozřejmě patří novoročenky. Tentokrát jsou pojaty v duchu výročí jako pozvánka na akce během celého roku. A je tu i prostor, kam můžete připsat pozvání na vaši vlastní akci například pro starostu obce. Už teď si je můžete objednávat na E-mošce, k rozeslání budou připravené na začátku prosince.

Kde shánět i nabízet pomoc?

Až ponesete novoročenku třeba k onomu zmíněnému starostovi obce, možná tím nasbíráte pár pomyslných bodů, které se budou hodit, až budete něco potřebovat… To je jistě fajn, ale je také dobré vědět, že pomocnou ruku můžete v případě potřeby najít i mezi pionýry – a stejně tak jim můžete svoji pomoc i nabídnout. Jak na to? Cest je hned několik:

Horké novinky: E-mailové zpravodajství pro pionýrské dobrovolníky – jejich součástí může být i vaše zpráva, kterou potřebujete rychle rozeslat. Stačí ji poslat na pionyr@pionyr.cz.

Facebook – skupina Pionýr (official): Uzavřená faceboková skupina pro pionýry má přes 750 členů. Příspěvky sem může přidávat každý, takže nic nebrání tomu obrátit se na ostatní s prosbou o pomoc či radu.

Web Pro členy: V levé liště tlačítek najdete mimo jiné i jedno s popiskou Inzerce. Sem je možné přidat nabídky i poptávky v podstatě čehokoli, co nějak souvisí s naší činností. Inzeráty jsou zveřejněné dlouhodobě, až do jejich vyřízení a odstranění.

Katalog nemovitostí: Na stránce Pro členy najdete také katalog kluboven a táborových základen. Může vám pomoci, když sháníte ubytování na akce, když potřebujete obsadit volné termíny na táborové základně atd. Jen nezapomeňte údaje o svých nemovitostech – hlavně kontakty – udržovat aktuální.

Jakub