Těšíte se na září?

Plánujte a nepřepalte start.

Léto je za dveřmi a září tu bude co nevidět. Jistě, to všichni víte, nečtete Mozaiku proto, abychom vám připomněli, jak jdou po sobě měsíce v roce. Ale v poslední době mají všichni tak plnou hlavu letních táborů, až se zdá, jako bychom zapomínali, že jsou jen součástí celoroční činnosti – a ta se snad v září konečně rozběhne, jak se patří.

Štěstí přeje připraveným

S postupným uvolňováním omezujících opatření a vyhlídkou, že „na podzim už to půjde“ se termíny mnoha nejen pionýrských akcí posouvají na září a říjen. Jenže to je jen osm víkendů, které nejsou nafukovací. Proto připomínáme nutnost plánování a realistického rozvržení vlastních sil. I když si nechcete nechat nic ujít, bude určitě lepší nějakou akci oželet, než se hned během prvních dvou měsíců pionýrského roku uštvat. Děti budou možná smutné, ale jistě si to nechají vysvětlit. Ostatně marná snaha stíhat více věcí najednou by se jim možná dala přiblížit i nějakou vtipnou hrou. 🙂

Seriál o plánování

Možná si ještě vybavujete, že v celém minulém ročníku Mozaiky běžel seriál o plánování v naší činnosti. Pokud to není zrovna vaše silná disciplína, ale je vám jasné, že bez plánování to tak úplně nejde, tak právě tady najdete cenné rady a náměty. Tak zalistujte a plánujte s rozvahou. Tady je pár konkrétních námětů, které můžete ve svých kalendářích zohlednit.

Při plánování nezapomeňte…

Kytičky až v září
Dobročinná sbírka Český den proti rakovině, jejímž je Pionýr už řadu let partnerem – a naši dobrovolníci již nasbírali přes 17 milionů korun – měla proběhnout ve středu 13. května. Jako mnoho jiných akcí byl ale i její 24. ročník v kalendáři posunut až za letní prázdniny. Pokud to okolnosti dovolí, proběhne ve středu 30. září 2020.
Tak si toto datum poznačte ve svých kalendářích, podrobnější informace se dozvíte, jakmile budou k dispozici.

72 hodin
Ať už se do projektu 72 hodin zapojujete tradičně nebo se chystáte poprvé, zaznamenejte si datum 15. až 18. října 2020. Během těchto tří dnů se opět dobrovolníci po celé republice pustí do aktivit, kterými pomohou přírodě, místu, kde žijí, anebo potřebným lidem. Jak přesně? To už záleží na vašem nápadu a místních podmínkách.
V zářijové Mozaice se dozvíte víc, sledovat můžete také web projektu www.72hodin.cz.

Airsoftový víkend v září
Pionýrští příznivci airsoftu se těšili na prodloužený víkend 7. – 10. května 2020 do Mařenic (okres Česká Lípa) na airsoftové setkání nazvané Operace Domino. Přichystány byly tematicky založené mise, soutěže pro jednotlivce i skupiny a další doprovodný program.
V květnu sice setkání neproběhlo, ale nemusíte zoufat – jeho konání je (předběžně) přesunuto na víkend 18. – 20. září 2020.

Co zatím můžeme pustit z hlavy?

Dodgeballové turnaje budou až příští rok
Na podzim letošního roku byly naplánovány dva pionýrské dodgeballové turnaje – jeden v Čechách a jeden na Moravě. Nicméně vzhledem k tomu, že oddíly se nescházely a netrénovaly, dohodli jsme se s Českou asociací dodgeballu, že rozjezd pionýrských turnajů v tomto sportu o rok posuneme. Takže jestli váháte, zda se do dodgeballu pustit, tak hurá do toho, na trénink ještě budete mít dostatek času.