STRÁNKA PRO ČLENY

Chceš se dozvědět více informací? Zkus stránku Pro členy. Dostaneš se na ni tlačítkem v levém horním rohu domovské stránky www.pionyr.cz.

CO VŠECHNO NAJDEŠ NA STRÁNCE PRO ČLENY

Informace jsou cílené
Pod menu, které je shodné s veřejnou částí webu, jsou prokliky na stránky Oddíly a kluby, Pobočné spolky a Pionýr. Na nich jsou přehledně uspořádány a tematicky rozčleněny informace pro jednotlivé úrovně našeho spolku. Jsi-li vedoucí u oddílu, najdeš zde například konkrétní náměty na činnost, jak komunikovat s rodiči, ale i tipy pro začínající oddílové vedoucí. Pro pobočné spolky jsou zase třeba důležité informace o dotacích či vnitřních předpisech Pionýra. V části Pionýr pak najdeš rozcestník k informacím, které se týkají úplně celého spolku.

Hlavní stránka
Hned pod touto nabídkou jsou boxy s aktuálními informacemi, kde se ti ukazují například i aktuality určené jen pro tvou krajskou organizaci Pionýra. Následuje kalendárium, kde se ti zobrazují akce pořádané Pionýrem a tvojí KOP. Když klikneš na název akce, dostaneš se do jejího detailu a můžeš se dozvědět bližší informace. Důležité termíny se také zobrazují podle toho, k jaké KOP patříš. Je určitě dobré si jich všímat, aby ti něco neuteklo. Pod kalendáriem a důležitými termíny najdeš tematické boxy s odkazy a na konci stránky je prostor pro informace z tvojí KOP.

SPOUSTA UŽITEČNÝCH TLAČÍTEK

V levém sloupci jsou tlačítka, která tě rychle přenesou tam, kam potřebuješ. Pojďme si některá přiblížit:

Kontakty vedou na stejnou kontaktní stránku jako odkaz na veřejném webu. Přihlášení uživatelé tu ale v menu mají navíc „Kontakty pro členy“. Najdeš zde kontakty na představitele Pionýra a orgány Pionýra, na KOP, sekce a pracovní skupiny nebo se můžeš podívat, kdo je v PiTLi (PIonýrské TELefony) stejně jako ty a můžeš si s ním volat zdarma.

Tlačítko Vložit událost ti poslouží, když plánujete nějakou akci a chcete ji vložit na web. Lze sem vložit například otevřené akce, tábory, jednání, vzdělávačky… Proto je při vkládání nutno hned v úvodu vybrat typ akce. Podle toho se potom zobrazí příslušné položky. Vložené události se propisují podle nastavených parametrů například do Důležitých termínů, Přihlašovny, otevřených akcí, nabídky Opravdu dobrého tábora apod. U některých
je před jejich zobrazením ještě nUtné schválení administrátorem příslušné části webu. (Víc se dozvíš na straně 7.)

Když si vybereš tlačítko Přihlašovna, dostaneš se na stránku s nabídkou akcí, na které je možné se přihlásit jako jednotlivec nebo skupina. Většinou zde bývají akce celorepublikové – například RESET, Kamínka, letní táborové školy, ale i akce, které pořádá třeba tvoje KOP. Přihlásit na akci přes tuto aplikaci jako jednotlivec se můžeš pouze, pokud ti již bylo 15 let.

Články může vložit úplně každý, kdo má uživatelské přístupy. Výhoda je, že článek zadáváš pouze jednou a můžeš
si vybrat, kde chceš, aby se zobrazil – například v aktualitách na www.pionyr.cz anebo tvé KOP (článek se objeví až po jeho schválení administrátorem). Můžeš jej také rovnou nabídnout do Mozaiky Pionýra.

Inspiruj se je stránka plná námětů pro činnost, kde si můžeš vybrat, co potřebuješ, ale také přispět a vložit vlastní náměty pro ostatní. (Víc se dozvíš na straně 6.)

Z pionýrského internetového jarmarku E-moška můžeš kdykoli objednávat sám pro sebe. V objednávce budeš mít předvyplněnou svoji adresu z RISP, tu ale můžeš snadno upravit a nechat si zboží zaslat jinam. Vedoucí PS, oddílu nebo klubu a hospodář PS mohou objednávat i na pionýrskou skupinu.

Inzerce je určena pro ty, kteří něco hledají nebo nabízejí. Můžeš zde nabídnout třeba přebývající plachty nebo poptávat něco, co vám chybí do táborové kuchyně. (Víc se dozvíš na straně 6.)

Katalog nemovitostí ti může pomoct, když při plánování výpravy hledáš vhodné a ne příliš drahé ubytování. Na druhou stranu je tu samozřejmě i pro ty, kteří vlastní či spravují základnu, tábořiště nebo chtějí nabízet klubovny i na přespání. (Víc se dozvíš na straně 6.)

VÍTE, ŽE: U událostí je možnost Sledovat akci. Když u vybrané akce zadáš e-mail a dojde k nějaké změně, kterou se
administrátor akce rozhodne zveřejnit, například bude přidána nová dílna nebo doplněna nějaká informace, budeš o tom vědět.

TIP: Na pionýrském serveru lze využít i prostor pro sdílení vašich souborů. Stačí se dohodnout s adminem na vaší
KOP, aby vám vytvořil složku a přidělil někomu na PS příslušná práva. Odkaz na soubor nebo složku otevřou
jen přihlášení uživatelé.

VÍTE, ŽE: Pionýrský web má nově bezpečnostní certifikát?. A využít jej mohou i tzv. domény třetího řádu (stránky PS a KOP).

VÍTE, ŽE: Když jste přihlášeni na www.pionyr.cz a otevřete si například Přihlašovnu nebo E-mošku, už se tu nemusíte znovu přihlašovat.

JAK SE PŘIHLÁSIT?
Víš, že se teď do všech systémů a aplikací, které Pionýr má, dostaneš jen jedním uživatelským jménem a heslem? Je však třeba mít v RISPu zadanou svoji e-mailovou adresu a nastaveno, že jsi Uživatel webu. Pokud ještě nemáš přístupové údaje na web pionýra, požádej svého vedoucího PS, aby ti Uživatele webu nastavil. Pokud si nepamatuješ své heslo, stačí v přihlašovacím okně kliknout na text „Zapomněl/a jste heslo?“ a na odkazu, který přijde na mail, si můžeš nové heslo nastavit.

POZOR: Platí zásada, že přihlášený vidí víc. Část informací je sice přístupná bez přihlášení, ale jsou zde i informace, které se ti zobrazí, až když se přihlásíš svým uživatelským jménem a heslem. Totéž platí i pro užívání aplikací, jako je například Přihlašovna a E-moška.