Společně proti rakovině i v netradičním termínu

V neobvyklém termínu, netradičně ve dvou dnech, 30. září a 1. října, se letos uskutečnila sbírka Český den proti rakovině (ČDPR). Pionýr je už od roku 2007 jejím partnerem, a tak děti i vedoucí samozřejmě i tentokrát, byť ve zpřísněném hygienickém režimu, vyrazili do ulic pomáhat prodejem symbolických žlutých kvítků měsíčku lékařského.

Sedmnáct milionů – a stále přidáváme!

Od roku 2007 nevynechal Pionýr jediný rok sbírky. Za ta léta přispěli dárci prostřednictvím pionýrských dobrovolníků již více než 17 000 000 Kč na činnost Ligy proti rakovině Praha.

Ačkoli ještě neznáme úplný výsledek letošní sbírky, už teď s jistotou víme, že i tentokrát byli dárci štědří. Našim sběračům do pokladních vaků přispěli částkou přesahující 1 000 000 korun. A to je s ohledem na všechny okolnosti parádní výsledek.

Děkujeme všem dárcům i našim dobrovolníkům!

Zprávy od našich dobrovolníků

Kytičkový den v Habartově

Sešli jsme se brzy ráno, připravili si kytičky, kasičku, oblékli žlutá trička a vyrazili do „terénu“ prodávat. Tato akce je známá i v našem malém městě a někteří lidé nás sami vyhledali, aby si kvítek od nás zakoupili.

Postupně jsme prošli skoro celé město. Společně se zakoupenou kytičkou jsme rozdávali leták zaměřený na nádorové onemocnění ledvin a močového měchýře. Letos poprvé se kytičky mohly prodávat ještě pár dnů po termínu sbírky v kamenných obchodech. Nám s prodejem pomohli v prodejně potravin u Pňáčků na náměstí a moc jim za to děkujeme. Společně jsme prodali 376 kytiček a vybrali za ně 9 014 korun.

Anna Kováčová, PS des. St. Roubala Habartov

Pionýři z Holešova se aktivně zapojili do „Květinkového dne“

I v Holešově se uskutečnila sbírka Český den proti rakovině. Zapojili se členové PS Dr. M. Očadlíka, členové PDM a také dospělí dobrovolníci. Bohužel i podzimní sbírka probíhala v podmínkách nestandartních, proto v ulicích nebylo tolik žlutých triček jako jiné roky.

Letos jsme oslovili také obchodníky, kteří ochotně sbírku podpořili – např. manželé Koneční – Zdravá výživa Holešov a Bystřice pod Hostýnem, paní Rektoříková Optika Holešov, Naše trafika na nám. E. Beneše v Holešově a lékárna Sušilova ulice v Holešově.

Kytičky se také prodávaly v SVČ TYMY, klubovně ve Smetanových sadech, v Pacetlukách atd.

Děkujeme všem, kdo se do sbírky zapojili, i těm, kdo přispěli. Vybraná částka 13 059 Kč byla zaslána na účet Ligy proti rakovině.

Jarmila Vaclachová, PS Dr. Mirko Očadlíka, Holešov

V Hrádku se zapojily i maminky s batolaty

Letos proběhla sbírka v netradičním termínu, i tak ale vyrazilo do ulic Hrádku 10 děvčat a chlapců z Pionýrské skupiny Hrádek. Akce byla podpořena vedením města, základní a mateřskou školou. Zapojily se i maminky s batolaty z oddílu Klubíčko.

Celkem se prodalo 848 kytiček za 16 964 Kč. Všem, kdo sbírku podpořili, patří velký dík.

Vlasta Vasková, PS Hrádek

Krátce z Kladna

Pionýrská skupina Švermováček měla 500 kvítků, neprodala všechny, ale odevzdala 11 010 Kč.

Alena šefflová, PS Švermováček, Kladno

Deštivé zprávy z Kopřivnice

I letos jsme prodejem kytiček podpořili boj proti rakovině, i když nám počasí nepřálo. Bylo nás sedm členů z Olbramských tygrů, tři z oddílu Šedých myšek + dva instruktoři. Také nám pomohly pečovatelky z pečovatelské služby na České, celkem jsme prodali 780 kytiček a vybrali 19 042 Kč. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili, ať už jako prodejci nebo jako kupující.

Božena Klimecká, PS Kopřivnice

I letos jsme šli do kytek 🙂

Stejně jako již tradičně se ke sbírce připojila i naše skupina. 13 odvážných s úsměvem, rouškou a taky trochu zívajíc vyrazilo ráno do ulic Prahy prodávat kytičky.

Prodávali jsme jako diví, jedna akční dvojice si dokonce šla už v 9 ráno pro 500 nových kytiček. Ale odpoledne už prodej neprobíhal tak rychle, a proto nám večer zbylo od různých dvojic celkem 618 neprodaných kytiček. Ale jsme pionýři a nevzdali jsme se, a tak jsme ve dvou s pomocí jedné maminy vyrazili doprodat zbytek kytiček i ve čtvrtek. A šlo to, prodáno jsme měli ve čtvrt na 10. 🙂

Narazili jsme i na „hrubce“, ale lidí, kteří si žlutý kvítek vyjadřující podporu a pomoc nemocným koupili, byla většina. 🙂 Dnes již víme, že jsme prodali 5775 kytiček a vybrali krásných 151 123 Kč.

Náš úkol je u konce, a tak se musíme pořádně pochválit. 🙂 A také velmi poděkovat těm, kteří si od nás, ale i od ostatních prodejců, kvítek měsíčku lékařského koupili.

Opět jsme dokázali, že pionýrský Ideál Pomoc není jen slovo. Stálo to rozhodně za to.

Vendy, 63. PS Sosna