Sněhové hrátky

Přetahovaná
Všichni nejspíš znáte přetahovanou, zkoušeli jste ji ale někdy na sněhu? Čím víc to klouže, tím větší může být legrace.
Potřebujete silné lano a dva týmy. Ve sněhu udělejte rýhu – středovou čáru. A jako obvykle, vyhrává tým, který přetáhne všechny soupeře přes čáru.

Dodgeball
Zaujal vás dodgeball, který jste si mohli vyzkoušet například v září na Fazoli? Tak zkuste zimní variaci, která se hraje hodně podobně, jen se při ní používají sněhové koule místo míčů (myslete ale na to, že koule je třeba vyrábět měkké, příliš je nemačkat, aby zásahy nebolely).
Děti se při hře rozdělí na dva týmy a začnou po sobě házet koule. Kdo je zasažen, vypadává. Pokud někdo kouli hozenou protihráčem chytí, vypadává ten, kdo ji hodil. Hra pokračuje, dokud z jednoho týmu nejsou vyřazeni všichni hráči.

Sněžná vlajková
K této hře potřebujete jen kousek bílé látky a klacek, na který látku přivážete. Jeden hráč ve vyznačeném prostotu klacek zapíchne do sněhu tak, že je vidět jen bílá látka. Ostatním se měří čas, za který vlajku najdou. Vítězí ten, kdo ji schoval nejlépe.

Sněžný Baseball
Na začátku všichni společně udělají hromadu sněhových koulí. Poté se vytvoří hřiště tvarem podobné tomu na baseball. Čtyři mety (sněhové kopečky) do kosočtverce a veprostřed nahazovačská. Na každou metu postavíme např. plechovku a úkolem nahazovače, který stojí veprostřed, je sněhovými koulemi všechny plechovky sestřelit. Vítězí ten, kdo při tom použije nejméně koulí.

Hod hrncem
Stavění sněhuláka děti baví, ale co s ním dál? Společně postavte sněhuláka s očima z uhlí, nosem z mrkve atd., chybět mu bude jen hrnec na hlavě. Poté udělejte čáru cca 3 metry od sněhuláka. Děti jedno po druhém zkoušejí hodit hrnec jako frisbee a nasadit ho tak sněhulákovi na hlavu. Vítězí samozřejmě ten, kdo potřebuje nejméně pokusů.
Anebo můžete zkusit variaci, kdy sněhulákovi chybí nos a děti se mu ho poslepu snaží zapíchnout na správné místo, i při tom může být spousta legrace.

Sněhová štafeta
Pokud mají děti příliš energie, přichystejte jim ve sněhu dva „běžecké ovály“, kde si mohou zaběhat štafetu, při které si předávají sněhovou kouli. Pro starší děti se dají ze sněhu udělat i překážky.