Servisu zvoní hrana

aneb i když to se mnou občas bylo těžké, věrně jsem vám sloužil…

V lednové Mozaice jste se dočetli, že letos se více zaměříme na komunikaci (a propagaci). K tomu patří vnitřní komunikace, přenos a dostupnost informací – informační servis. A právě jemu se hodně věnujeme v posledních měsících. Chcete vědět proč?

Servis.pionyr.cz dosluhuje
Málokdo přemýšlí nad tím, co současný Servis vlastně všechno umí. Nabízí úložiště souborů, přehled kontaktů, kalendář akcí a jednání, slouží jako redakční systém, jdou v něm založit diskuzní skupiny… Přitom vznikl už zhruba před 15 lety.
Jenže čas nejde zastavit, obzvlášť v tak rychle se rozvíjející oblasti. Za ty roky se posunuly technologie i potřeby uživatelů. Navíc po Servisu vznikly nové aplikace, jako E-moška, PřihlašovnaRISP. Ty už nejsou se Servisem propojitelné, a tak zkrátka nastal čas pro změnu…

Takže co teď?
Je důležité zdůraznit, že všechny základní funkce stávajícího Servisu zůstanou zachovány, jen budou trochu jinak řešeny.
Už v současnosti je na www.pionyr.cz sekce Pro členy, která usnadňuje orientaci ve vnitřních informacích. Máme i samostatně fungující stránky, jako jsou E-moška či Přihlašovna
Nová verze webu www.pionyr.cz, která bude brzy spuštěna, propojí v části Pro členy všechny dílčí aplikace (Katalog nemovitostí, redakční systém pro vkládání článků, otevřených akcí, táborů, Inspiruj se…), dál v ní najdete informace, podklady ke stažení, odkazy…
Část webu Pro členy bude aktivní i bez přihlášení, ale své plné možnosti nabídne až přihlášenému uživateli. Ten nejen uvidí všechny společné informace a navíc i aktuality například ze své KOP (pokud toho KOP využije), ale také bude moci vstupovat do uvedených dílčích aplikací bez nutnosti se v nich znovu hlásit. Díky propojení si jej web bude pamatovat. Jedinou výjimkou je RISP, do kterého se z důvodu vyšší ochrany dat bude muset již přihlášený uživatel hlásit znovu (i když pořád jednotným jménem a heslem).
Chceme zdůraznit, že cílem nebyla změna vzhledu webu, šlo především o funkčnost a obsah. Nově je také responzivní, takže se přizpůsobí například mobilům.

Co je nezbytné?
Aby uživatelé viděli informace určené pouze PRO ČLENY, musí se přihlásit. K získání přístupu je nutný RISP a pomoc vedoucího (nebo správce RISPu), který musí u každého člena 15+ zadat e-mail, ten slouží jako uživatelské jméno, a zatrhnout pole „Aktivní uživatel webu“.
Na zadaný mail následně každému uživateli přijde jednorázový odkaz (platný tři dny), na němž si vytvoří vlastní heslo. Toto heslo a e-mail jsou přihlašovací údaje (jen vstup do RISP je zřizován zvlášť).

Kdy tahle změna přijde?
Nový web budeme představovat na oblastních poradách a první z nich jsou už 17. 2. Samozřejmě počítáme s tím, že i potom ho budeme doplňovat, případně odstraňovat nedostatky, už ale bude funkční a přístupný všem.

Co bude se starým Servisem?
Ještě pár měsíců bude fungovat souběžně s novým, bude možné ho využít. Už ale nebude aktualizován. Poté ho zaarchivujeme a uložíme k zaslouženému odpočinku. 🙂 Doufejme, že jeho nástupce převezme štafetu úspěšně a po překonání nevyhnutelných „dětských nemocí“ nám všem bude pomáhat.


Co nabízí nová stránka Pro členy

Vložit událost – formulář pro vkládání akcí, termínů, táborů apod., který doplňuje informace dle typu akce, je propojen s kalendáriem, kde se akce a termíny mohou zobrazit, a s Přihlašovnou.

Akce – nové prostředí pro přehled otevřených akcí

Přihlašovna – přihlašování na akce, v nové podobě v běhu již cca rok

Kalendáriumzobrazení akcí, termínů, jednání s ohledem na funkci uživatele v Pionýru

Seznamy jednotek přehled oddílů, klubů, PS, KOP dle informací v RISPu, viditelný v kontaktech na webu

Článkyvkládání článků, jinak řešen systém redaktorů, možnost nabídnutí článku do Mozaiky, na www.pionyr.cz (i do části Pro členy) a na weby KOP

Inspiruj sepřehled her a aktivit, etapových her, příkladů dobré praxe atd., zachovány funkcionality, upravené filtrování

Inzercemožnost vkládat inzeráty na nepotřebné vybavení, materiál apod. uvnitř spolku s kontakty na vkladatele

Kontakty pro členyfunkční přehledy kontaktů pro členy s možností zobrazování pracovních skupin, štábů, sekcí

E-moška  – pionýrský internetový jarmark s upraveným vzhledem, nově je možné vytvářet hromadné objednávky

Úložištěprostor pro ukládání/stahování souborů, oproti Servisu jiné prostředí, nový systém práv ke složkám

Katalog nemovitostínabídka nemovitostí ve spolku k využití, při vkládání je třeba použít web a RISP

Chcete vědět víc?
Podrobnosti o novinkách na webu najdete v jarním speciálu Mozaiky. Představeny budou také na oblastních poradách.