Sami o sobě – září 2017

Holešov

Holešovští Kamarádi na RESETu
Na RESET (9. – 11. 6. 2017) jsme se moc těšili, protože jsme chtěli blíže poznat Ostravu, užít si připravené aktivity a také jsme se tu účastnili finále Dětské Porty. Večer proběhlo velmi zajímavé slavnostní zahájení, které bylo doplněno různými světelnými efekty.
V sobotu dopoledne probíhalo finále Dětské Porty, bohužel za vydatného deště, takže jsme kromě poroty moc diváků neměli. Nám to ale moc nevadilo, zpívání na velkém pódiu jsme si užili a vyzpívali si krásné druhé místo. Potom jsme využili možnosti sfárat do dolů a čekala nás velmi zajímavá prohlídka s výkladem. Odpoledne se vyčasilo, využili jsme pestré nabídky programů, například jsme tvořili ve výtvarných dílnách, hráli hry s padákem, soutěžili ve stavění puzzle, zahráli si deskové hry a závodili ve štafetovém běhu, kde jsme v mladší kategorii obsadili krásné druhé místo a ve starší kategorii jsme byli třetí. Večer jsme se vydali do Světa techniky v areálu Vítkovic. Programem jsme byli nadšeni, zkoušeli jsme si různé pokusy a speciální křeslo, na kterém jsme zažili pocity kosmonautů ve vesmíru. Všechny expozice byly moc zajímavé, škoda, že jsme neměli více času.
Na závěr jsme v Ostravě vystoupali na vyhlídkovou věž, odkud byl nádherný výhled. Byli jsme překvapeni, jak je Ostrava plná parků a stromů. Republikové setkání se nám moc líbilo, stejně jako možnosti exkurzí a poznání něčeho nového. Děkujeme organizátorům za skvělý víkend a určitě se do Ostravy budeme rádi vracet.

Kamarádi, PS M. Očadlíka Holešov


Hrádek

Hrádecké léto
Naše letní prázdniny, to jsou samozřejmě hlavně tábory. Program byl ale letos přichystán nejen pro děti, ale i pro „odrostlejší“ táborníky.
Oddíl Mravenci byl na táboře naposledy v roce 1984. Část jeho členů přijela (15. a 16. 7.) na Spálený mlýn za svými vedoucími Pepou Vaskou a Jindrou Hoškem. Užili si jízdu na lodích, která byla pro některé jako koupání. Večer se sedělo u ohně a vyhrávalo na kytaru. Ráno patřilo přípravě dříví pro druhý běh tábora. A hlavně všichni si se zájmem prohlédli staré fotografie i nové kroniky naší pionýrské skupiny Hrádek.
Na meziběhu na Spáleném mlýnu se pořádá také sraz vedoucích ve „výslužbě“. Nejdřív se uklízí, potom se posedí při kytaře a ráno se řeže a štípá dříví na další běh tábora. Je to milá tradice, která se organizuje řadu let. Většina účastníků pochází z Hrádku, ale bydlí jinde. Přesto si udržují prostřednictvím skupinové vedoucí se skupinou kontakt.

Vlasta Vasková, PS Hrádek


Kamýk

Zlato z mistrovství světa putuje do Kamýku nad Vltavou!
Lenka Marešová a Kryštof Milanovský vybojovali na Mistrovství světa v Rádiovém orientačním běhu v kategorii družstev zlaté medaile.
Po loňském mistrovství, které se konalo v norském Oslu, se MS žáků a dorostu 2017 přestěhovalo na Slovensko do Turčianských Teplic, kde v konkurenci závodníků z 12 zemí dokázali Kamýčtí v kategorii družstev získat zlaté medaile.
V kategorii jednotlivců se Lenka Marešová umístila na čtvrtém místě s časem 45 minut a 20 sekund. Od bronzu jí dělila 1 minuta a 23 sekund. Kryštof Milanovský doběhl na pátém místě s časem 40 minut a 16 sekund. Od třetího místa ho dělilo pouhých 56 sekund.
Úspěch Lenky Marešové je o to cennější, že se dokázala nejenom nominovat, ale především uspět na MS v kategorii D14, byť věkově patří do mladší kategorie D12, pro kterou se MS nepořádá. Kryštof Milanovský vyhrál Český nominační žebříček pro MS v kategorii M14, ve kterém porazil starší a zkušenější závodníky.
Tímto neuvěřitelným úspěchem pro nás ale letošní sezona nekončí. V září nás čeká ještě mezinárodní mistrovství České republiky na klasických tratích, které se bude konat na Přimdě v okrese Tachov. Tak nám nezapomeňte držet palce.

Zbyšek Milanovský, 8. PS Příbram a PS Kamýk nad Vltavou