Sami o sobě – září 2017

Holešov

Holešovští Kamarádi na RESETu
Na RESET (9. – 11. 6. 2017) jsme se moc těšili, protože jsme chtěli blíže poznat Ostravu, užít si připravené aktivity a také jsme se tu účastnili finále Dětské Porty. Večer proběhlo velmi zajímavé slavnostní zahájení, které bylo doplněno různými světelnými efekty.
V sobotu dopoledne probíhalo finále Dětské Porty, bohužel za vydatného deště, takže jsme kromě poroty moc diváků neměli. Nám to ale moc nevadilo, zpívání na velkém pódiu jsme si užili a vyzpívali si krásné druhé místo. Potom jsme využili možnosti sfárat do dolů a čekala nás velmi zajímavá prohlídka s výkladem. Odpoledne se vyčasilo, využili jsme pestré nabídky programů, například jsme tvořili ve výtvarných dílnách, hráli hry s padákem, soutěžili ve stavění puzzle, zahráli si deskové hry a závodili ve štafetovém běhu, kde jsme v mladší kategorii obsadili krásné druhé místo a ve starší kategorii jsme byli třetí. Večer jsme se vydali do Světa techniky v areálu Vítkovic. Programem jsme byli nadšeni, zkoušeli jsme si různé pokusy a speciální křeslo, na kterém jsme zažili pocity kosmonautů ve vesmíru. Všechny expozice byly moc zajímavé, škoda, že jsme neměli více času.
Na závěr jsme v Ostravě vystoupali na vyhlídkovou věž, odkud byl nádherný výhled. Byli jsme překvapeni, jak je Ostrava plná parků a stromů. Republikové setkání se nám moc líbilo, stejně jako možnosti exkurzí a poznání něčeho nového. Děkujeme organizátorům za skvělý víkend a určitě se do Ostravy budeme rádi vracet.

Kamarádi, PS M. Očadlíka Holešov

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“332″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“1″ thumbnail_width=“240″ thumbnail_height=“160″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“20″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Ukázat prezentaci]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]

Hrádek

Hrádecké léto
Naše letní prázdniny, to jsou samozřejmě hlavně tábory. Program byl ale letos přichystán nejen pro děti, ale i pro „odrostlejší“ táborníky.
Oddíl Mravenci byl na táboře naposledy v roce 1984. Část jeho členů přijela (15. a 16. 7.) na Spálený mlýn za svými vedoucími Pepou Vaskou a Jindrou Hoškem. Užili si jízdu na lodích, která byla pro některé jako koupání. Večer se sedělo u ohně a vyhrávalo na kytaru. Ráno patřilo přípravě dříví pro druhý běh tábora. A hlavně všichni si se zájmem prohlédli staré fotografie i nové kroniky naší pionýrské skupiny Hrádek.
Na meziběhu na Spáleném mlýnu se pořádá také sraz vedoucích ve „výslužbě“. Nejdřív se uklízí, potom se posedí při kytaře a ráno se řeže a štípá dříví na další běh tábora. Je to milá tradice, která se organizuje řadu let. Většina účastníků pochází z Hrádku, ale bydlí jinde. Přesto si udržují prostřednictvím skupinové vedoucí se skupinou kontakt.

Vlasta Vasková, PS Hrádek

Kamýk

Zlato z mistrovství světa putuje do Kamýku nad Vltavou!
Lenka Marešová a Kryštof Milanovský vybojovali na Mistrovství světa v Rádiovém orientačním běhu v kategorii družstev zlaté medaile.
Po loňském mistrovství, které se konalo v norském Oslu, se MS žáků a dorostu 2017 přestěhovalo na Slovensko do Turčianských Teplic, kde v konkurenci závodníků z 12 zemí dokázali Kamýčtí v kategorii družstev získat zlaté medaile.
V kategorii jednotlivců se Lenka Marešová umístila na čtvrtém místě s časem 45 minut a 20 sekund. Od bronzu jí dělila 1 minuta a 23 sekund. Kryštof Milanovský doběhl na pátém místě s časem 40 minut a 16 sekund. Od třetího místa ho dělilo pouhých 56 sekund.
Úspěch Lenky Marešové je o to cennější, že se dokázala nejenom nominovat, ale především uspět na MS v kategorii D14, byť věkově patří do mladší kategorie D12, pro kterou se MS nepořádá. Kryštof Milanovský vyhrál Český nominační žebříček pro MS v kategorii M14, ve kterém porazil starší a zkušenější závodníky.
Tímto neuvěřitelným úspěchem pro nás ale letošní sezona nekončí. V září nás čeká ještě mezinárodní mistrovství České republiky na klasických tratích, které se bude konat na Přimdě v okrese Tachov. Tak nám nezapomeňte držet palce.