Sami o sobě: únor 2020

Holešov: 30. ročník turnaje v ringu mezi pionýry a tomíky

V neděli 23. 11. se uskutečnil v Bystřici pod Hostýnem na Sušile tradiční turnaj v ringu, který letos pořádal oddíl TOM-Pawnee I. Tento turnaj má dlouholetou tradici. 1. ročník se uskutečnil v roce 1990 v Holešově a od té doby se pravidelně střídají v jeho pořádání pionýři z Holešova a Tomíci z BpH. V letošním roce se týmy setkaly v Bystřici pod Hostýnem.

Máme velkou radost, že náš tým zvítězil v kategorii mladších a získali jsme skvělý dort.

Děkujeme všem, kteří se na tomto jubilejním 30. ročníku podíleli, děkujeme za pozvání TOM-Pawnee I. a také jejich vedoucímu Zdeňku Rolincovi. Příští rok nás čeká odveta u nás v Holešově.

Jarmila Vaclachová

Hrádek: Vánoce v Hrádku

Celodenní projekt „Vánoční čas, už je tady zas!“ se 18. prosince v Hrádku povedl. Potvrdilo se, že dokážeme táhnout za jeden provaz. Na náměstí v domě kultury byly vánoční trhy, kde se do prodeje zapojili i naši občané. To bylo mimo hromadného zpěvu koled naším cílem. Pěkně vyznělo vystoupení dětí z mateřské školy, dále ze základní školy a hudební tečku připravila Hrádecká kapela. Zněly písně se zimní tématikou i koledy. Před osmnáctou hodinou přišla účastníky, kterým bylo rozdáno 548 účastnických lisů, pozdravit paní starostka. Poděkovala za zapojení do pionýrské charitativní akce pro děti a maminky z Domu svaté Zdislavy v Plzni, popřála všem krásný vánoční čas a pozvala přítomné na ohňostroj, připravený na 1. ledna od 18 hodin, opět na náměstí před domem kultury. Na charitu se vybralo patnáct velkých pytlů hygienických potřeb, zejména papírových kapesníků, vlhčených ubrousků, dětských kartáčků a past na zuby. V závěru středečního odpoledne zazněl zpěv dvou koled, s hudebním doprovodem Českého rozhlasu Plzeň. Ze všech čtrnácti zapojených měst jsme se umístili počtem účastníků na předním místě.

Děkujeme za práci organizátorům z našeho města, pracovníkům domu kultury, ZŠ a MŠ, z Hrádecké kapely a pionýrské skupiny, zástupcům hasičů i všem účastníkům.

Vlasta Vasková

Kopřivnice: Mistrovství ČR v Dodgeballu

Ve dnech 23. a 24. 11. se několik dodgeballových klubů pod PS Kopřivnice zúčastnilo Mistrovství ČR ve Frýdku-Místku. Nejstarší je tým OlbramChallenge, který navštěvuje nejvíce hráčů a pionýrů z Kopřivnice. Druhý tým vznikl pod pionýry z Frýdku-Místku, kteří se hlásí k naší skupině a založili si dodgeballový klub Rudí Orli. A po třech letech fungování také byli pořadateli třetího MČR.

Poslední tým je raritou – je složený z dětí z Chomutova, které koučují naší vedoucí z PS Kopřivnice i přes celou republiku.

Kategorie jsou vždy tři a nejsou věkově omezeny, a tak Bobíci z Chomutova nastoupili proti těžké váze dospělých. Kategorie jsou vždy ženy/mix/muži.

Frýdek-Místek ukázal kvality svých hráčů, kteří hráli i rakouskou ligu a reprezentují ČR na evropských šampionátech. Loni trojnásobní mistři, letos jim to pokazily ženy z Brna, takže triumfovali pouze v mužích a v mixu. Bobíci z Chomutova hráli velice vyrovnaně, ale fyzicky ještě dospělým nestačí. No a OlbramChallenge z Kopřivnice po roce spadl o další dvě příčky. Ale vůbec nám to nevadí, neboť jsme měli hodně nováčků.

MČR bylo velice náročné, ale perfektně zorganizované a všichni si odvezli nejen kyselinu mléčnou ve svalech, ale i kopu krásných zážitků a zápasů.

Božena Klimecká