Sami o sobě: říjen 2020

Holešov: KoPr – aneb konec prázdnin v pionýrské klubovně

PS Dr. M. Očadlíka Holešov se v letošním roce zapojila do organizování vzdělávacích dnů – KoPr (konec prázdnin). Celkem jsme uspořádali v srpnu 10 vzdělávacích dnů. Tyto dny byly určeny žákům základních škol – 1. + 2. stupeň.
Program vzdělávacího dne byl rozvržen do dopolední a odpolední části. Dopoledne se děti čtyři hodiny věnovaly různým vzdělávacím aktivitám. Zábavnou formou si opakovaly matematiku, český jazyk, vlastivědu, fyziku, angličtinu. Odpoledne děti tvořily a sportovaly. Každý den se vzdělávacího dne zúčastnilo 15 dětí a program každého dne byl trochu jiný.
Některý den v rámci programu jsme měli program také v tělocvičně, jeden den se děti vydaly na zajímavou interaktivní výstavu do holešovského zámku – „Poznávej se“.
Vzhledem k tomu, že se vzdělávacích dnů zúčastnily děti různého věku, bylo nezbytné, aby starší pomáhaly svým mladším kamarádům. Spousta programů probíhala ve skupinách a děti společně připravovaly také zajímavé projekty, které si vzájemně prezentovaly.
Tyto vzdělávací dny hodnotily děti i jejich rodiče jako velmi úspěšné. Věřím, že dětem pomohly připravit se na návrat do školy, i když veškerý program byl tvořen hravou a zajímavou formou. Tento zajímavý projekt – KoPr – byl finančně podpořen z prostředků MŠMT.
Přejeme všem dětem radostný nástup do nového školního roku a spoustu nových zážitků ve škole i mimo ni.

Jarmila Vaclachová

Holešov: Vzpomínky na „Mušketýrské dobrodružství“

Letošní prázdniny rychle uběhly a nám zůstaly krásné vzpomínky na společně prožité chvíle na táboře. Kromě vzpomínek jsme se toho také hodně naučili a poznali jsme nové kamarády.
Tak jako každý rok i letos (4. až 5. září) se uskutečnilo potáborové setkání dětí a vedoucích tábora – Muketýři. Zúčastnila se ho většina táborníků a vedoucích.
Nejdříve jsme nad fotografiemi a kronikou zavzpomínali na různé táborové zážitky. Vyzkoušeli jsme si také nástup, zakřičeli pokřiky a zazpívali táborovou hymnu. Nechybělo také posezení u táboráku s opékáním špekáčků. V tělocvičně jsme si pak zahráli naše oblíbené táborové hry.
Dlouho do noci jsme si povídali a vzpomínali na naše společně prožité chvíle na táboře. Při loučení jsme si slíbili, že se určitě sejdeme brzy na Dětské Portě a už teď se těšíme na naše táborové dobrodružství v roce 2021.
Děkujeme všem vedoucím a dalším pracovníkům tábora za krásné táborové zážitky.

za táborníky, Mira ŠípLukáš Kupka

Praha: 30 let Pionýra v Praze 10

V neděli 20. 9. 2020 se v salonku hotelu Astra sešlo cca 30 nejen pionýrů na společenském večeru k 30 letům Pionýra v Praze 10. Celou akci zorganizovalo PC Praha 10 a PS Beta v čele s Tondou Ungerem. Významným hostem byla starostka městské části Praha 10 paní Renata Chmelová.
Ocenění převzali zástupci pionýrských skupin působících v Praze 10, spřátelené organizace a také starostka MČ Praha 10, která činnost pionýrů velmi podporuje.

Michal Rejzek