Sami o sobě: leden 2019

Nepomuk

Adventní tvoření
Pionýrské oddíly Pusík a Knoflíci v Nepomuku zahájily adventní tvoření na svých schůzkách již od 26. 11. 2018. Vytvořené zápichy a věnce byly určeny pro výzdobu jejich pokojíčků, ale také jako součást naší vánoční výstavky. Pro rodiče se uskutečnila adventní dílna a výsledkem tvoření byl nádherný věnec s andělem. Výstavka byla k vidění na naší Mikulášské akci Nebe, peklo, pohádková půda, kterou děti zajistily na naší pionýrské klubovně pro své kamarády, známé. Vyzdobené místnosti kluboven a dvorku byly plné malých čertíků, v nebíčku nechyběl Mikuláš a andílci. Nasvícená pohádková půda se soutěžemi o cukrovíčka s vodníkem, Sněhurkou a čarodějnicí lákala všechny děti. Odměnou za básničku byl dáreček od Mikuláše, ale také čertovský párek v rohlíku a pozornost od pionýrů. Na schůzce jsme také vytvořili čtyřicet přáníček Ježíškova vnoučata, která jsme zaslali seniorům prostřednictvím Českého rozhlasu. Před svátky jsme připravili přespání v klubovně s připomenutím vánočních tradic, tvořili jsme vánoční ozdoby a nechyběla ani diskotéka v bílém. Přejeme si všichni, abychom si mohli hrát a tvořit celý příští rok v pohodě.

Miroslav Dvořák, PS Nepomuk


Klatovy

Zimní olympiáda na zelené Zelené
Poslední listopadový víkend vyrazili Tuláci z Klatov oslavit Vánoce na Zelenou Lhotu. A že byla opravdu zelená ta Zelená. A taky žlutá. Divíte se? Sobotní odpoledne zabrala zimní olympiáda na zelené louce s netradiční podobou tradičních bílých sportů. Takže jsme měli biatlon na sněžnicích se střelbou z airsoftky. Slalom, který přinesl zaspání na startu. To Vašík, který dostal žluté brýle, se nemohl nabažit pohledu okolo a stál a stál a hýkal radostí, jak je vše krásné a žluté. Krasobruslení přineslo několik piruetek kolem kolíku a potom už jen smyčky, kličky i pád při úprku k cíli. Byl i curling a hokejíček. Jen lety na lyžích byly pro nepřízeň počasí zrušeny. A aby žluté nebylo málo, viděly děti živého mloka v přírodě. Považte, na konci listopadu si na Šumavě přes cestu špacíruje mlok. No a potom, že Vánoce nejsou kouzelné.

Vlaďka Brandová, PS Tuláci Klatovy


Hrádek u Rokycan

Andělská stezka a Pekelná jeskyně
Pionýrská skupina Hrádek připravila v úterý 4. prosince 2018 pro všechny děti Andělskou stezku a návštěvu v Pekelné jeskyni. Účastníci museli přijít do potemnělého lesa u přírodního kina. Procházeli trasu označenou světýlky a anděly. U jeskyně v bývalém pískovcovém lomu je u ohně čekal Mikuláš s doprovodem. Zpěv a básničky byly poplatkem za dárečky. Náhle se otevřelo peklo, které chrlilo plameny a dým. Dokonalá iluze probudila dětskou fantazii. Pohlazení po duši bylo závěrečné zpívání koled pod oblohou plnou hvězd. Díky za přípravu a organizaci patří členům vedení skupiny a oddílu Tykadla!

Vlasta Vasková, PS Hrádek


Hradec u Stoda

Mikulášská nadílka
Letos se na Mikulášské nadílce, která se konala v sobotu, 8. prosince v KD Hradec, sešlo opravdu hodně dětí. Navštívily nás i děti z dětského domova Robinson ve Stodě. Celým odpolednem provázeli tři malí čertíci, kteří se starali o zábavu.

Hned na úvod se dělal průzkum hodných a zlobivých dětí a kupodivu tam byly samé hodné děti. První soutěží bylo házení míčku na cíl, někdo by si řekl, že je to taková stará klasika, ovšem některé děti, i rodiče, se u této disciplíny pěkně zapotili. Mezi jednotlivými soutěžemi se dětem pouštěla muzika, tančilo se a zpívalo. Největší zábavou ovšem byly balónky, kdyby mělo každé dítě 10 balónků na hraní, bylo by to málo. Během toho, co se nesoutěžilo, mohly děti namalovat nebo vybarvit obrázek, který se pak vyvěsil, a děti si tak mohly nasbírat plusové body u čertů. Další soutěží byl slalom, kde děti musely kličkovat mezi kužely se lžící, na které byl pingpongový míček. Kdo splnil, mohl si přijít pro sladkou odměnu. Rodiče se pak mohli občerstvit v bufetu, kde byly na výběr mimo jiné i domácí vynikající muffiny.

Těsně před příchodem čertů čekalo děti kouzelnické vystoupení. Děti si tak mohly vyzkoušet známá zaříkadla, viděly spoustu kouzel a triků a dokonce i zmizení živé holubice. Kouzelník si vybral několik dobrovolníků a děti se náramně bavily, a tak si myslím, že z nich trochu té nervozity opadlo.

Najednou se ale ozvalo burácení, hluk… setměno se a už tam byli! Tři čerti, Mikuláš a anděl. Najednou se prostor v kulturním domě vyprázdnil a všechny děti byly schované u maminky nebo tatínka a ani nedutaly. Asi neměly čisté svědomí, tak jako na začátku. Sem tam byl slyšet i pláč, ale důvěrný slib „já už budu hodný, hodná“ se ozýval z každého koutu. Za básničku či písničku si pak děti vysloužily u Mikuláše balíček sladkostí. Nakonec si čerti nikoho neodnesli, ale některá zlobidla unikla jen o vlásek.

Na závěr se, ač někteří nevěřícně, vyfotili s celou partou a odnesli si spousty zážitků z prosincového odpoledne. My doufáme, že se příští rok zase sejdeme v minimálně stejném počtu jako letos.

Kateřina Štöklová, PS Hradec


Holešov

Turnaj v ringu
V neděli 9. prosince se uskutečnil v SVČ TYMY tradiční turnaj v ringu, který pořádala PS Dr. M. Očadlíka Holešov. Tento turnaj má dlouholetou tradici. 1. ročník se uskutečnil v roce 1990. Na turnaji se střídavě vyzývají pionýři z Holešova a Tomíci z Bystřice pod Hostýnem. V letošním roce se týmy sjely do Holešova. Turnaje se zúčastnila celkem čtyři družstva, která sehrála náročný souboj každý s každým. Vítězství si nakonec odvezl tým TOM-Pawnee I., který získal kromě medailí a diplomů také dort, o který se kamarádsky se všemi ostatními rozdělil.

Děkujeme všem za účast. Poděkování si zaslouží také hlavní rozhodčí Tomáš Kačor. Už teď se těšíme na jubilejní 30. ročník, který se bude konat na podzim 2019 v Bystřici pod Hostýnem.

Jarmila Vaclachová, PS Dr. Mirko Očadlíka


Všechno nejlepší

 

  • 1. slaví své 60. narozeniny Naděžda Jelínková z PS Čáslav (Středočeská KOP).
  • 1. slaví své 50. narozeniny Kateřina Brejchová z 63. PS Sosna (Pražská OP).
  • 1. slaví své 40. narozeniny Jana Novotná ze 137. PS (Pražská OP).
  • 1. slaví své 45. narozeniny Martina Papoušková z 34. PS Lesná (Jihomoravská KOP).
  • 1. slaví své 45. narozeniny Jana Hrabincová z PS Zliv (Jihočeská KOP).
  • 1. slaví své 65. narozeniny Stanislava Fiedlerová z PS Kamarádi (Královéhradecká KO).
  • 1. slaví své 55. narozeniny Tomáš Rychtařík z PS Výři (Liberecká KOP).

 

Blahopřejeme!