Sami o sobě: duben 2020

Praha: FolkyTonk 2020

Kdo v sobotu 1. února 2020 sledoval Zprávičky na ČT Déčko, zaznamenal, že hned po hlavní informaci o vystoupení Velké Británie z EU následovaly dvě reportáže z pionýrských akcí. Ta první o Ledové Praze a ta druhá o dvoudenním republikovém finále hudební soutěže FolkyTonk. Soutěžící letos zastupovali celkem 37 míst z celé České republiky a ceny putují s vítězi na Moravu, do severních, jižních i západních Čech. Podrobnou výsledkovou listinu mohou případní zájemci najít na stránkách soutěže www.folkytonk.cz, za všechny úspěšné ale určitě musíme uvést brněnskou kapelu Vína, která zvítězila napříč všemi kategoriemi a získala tzv. Zlatou FolkoZu.

Radek Zázvůrek, 96. PS Veselí Medvědi

Kopřivnice: výtvarný Sedmikvítek

V neděli 9. 2. 2020 se uskutečnilo v klubovně PS Kopřivnice oblastní kolo Pionýrského Sedmikvítku v oblasti výtvarná činnost, kde se sešlo 138 prací od dětí z Frýdku-Místku, Okříšek a Kopřivnice a okolí.

Během dne byla klubovna otevřena a děti si mohly vyzkoušet něco si namalovat nebo vyrobit. Porota měla dost práce s vyhodnocením a autoři nejlepších prací postoupili do celostátního kola v Holešově.

Božena Klimecká, PS Kopřivnice

All-focus

Beroun: Jarní prázdniny na horách

PS Beroun – Závodí, uspořádala pro děti o jarních prázdninách v termínu 8. 2. – 15. 2. 2020 zimní tábor v Bedřichově v Jizerských horách. Velké pochybnosti se sněhovými podmínkami se nenaplnily. Celý týden se lyžovalo. Když nás počasí donutilo zůstat na chatě, věnujeme se hrám a soutěžím ve čtyřech skupinách. Za úkol jsme měli například vymyslet valentýnskou povídku, pohádku. Soutěžili jsme v „Twisteru“, „Souboji slepých rytířů“, bodoval se i úklid na pokojích. Účastníci se shodli: „Bylo to krásné, užili jsme si, ale bylo toho málo.“

Květa Hrbáčková, PS Beroun-Závodí

Ostrava: Start roku u PS Ještěr

Tradiční Pionýrský ples pro dospělé a Maškarní ples pro ty nejmenší. Těmito akcemi odstartovala rok 2020, ve kterém Pionýr slaví 30 let obnovené činnosti, Pionýrská skupina Ještěr z Ostravy-Svinova.

Po účasti na Pionýrském volejbalovém turnaji se členové Ještěra vrhli na přípravu tradičního plesu, který pořádáme přes dvě desítky let. Návštěvníkům plesu 25. 1. k tanci a poslechu zahrála ostravská skupina Paradox.

S dětmi a jejich rodiči jsme se sešli 22. února na tradičním Maškarním plese. Pro malé účastníky byl připraven zábavný program plný tanců a soutěží, který přivezli Klauni z Balónkova.

Dalšími akcemi v prvním pololetí roku 2020 budou tři víkendy pro děti, které pionýři mohou pořádat díky projektu Jdem zpátky do lesů… podpořenému z grantového programu PEPCO.

Poděkovat musíme také všem, kteří hlasovali pro projekt PS Ještěr v již 7. kole programu Vy rozhodujete, my pomáháme společnosti Tesco. Celoroční činnost PS Ještěr pravidelně finančně podporuje Statutární město Ostrava a Městský obvod Ostrava-Svinov.

Aleš Ovesný, PS Ještěr