Sami o sobě: březen 2018

Horažďovice

Zelená Lhota 2018
V pátek 2. února vyrazily oba naše oddíly, mladších i starších, na každoroční zimní akci, na „Zelenou“. V pátek odpoledne byl sraz v půl třetí na nádraží v Horažďovicích, kde se sešlo asi dvacet mladých Otaváků. Ti starší se na Zelenou většinou dopravují autem a těm, kteří si včas odevzdají lyže a batohy, berou věci s sebou, aby je nemuseli vozit vlakem. Letos to stihli všichni. 🙂
Po příjezdu na Zelenou Lhotu asi kolem půl šesté už na všechny čekala teplá večeře, po které se už všichni vrhli do víru zábavy. Pionýrská skupina ze Kdyně, která spravuje ubytování na Zelené Lhotě, každý rok buduje nové a nové věci, tak i letos byl víkend o něco příjemnější. Čekal na nás stolní hokej a další stolní hry ve společenské místnosti. Některým však stačilo k zábavě pár polštářů a matrací na pokoji.
V sobotu ráno jsme všichni vyrazili na Špičák na Šumavě. Počasí nám letos přálo, sněhu bylo dost, takže jsme si všichni užili krásný den na lyžích. V průběhu dne bylo na rychlé zmrzlé sjezdovce dost pádů, ale naštěstí neměl žádný vážnější následky a my jsme se mohli odpoledne sejít ve zdraví dole pod kopcem. V půl páté jsme se všichni vrátili vlakem na Zelenou. Po protančeném sobotním večeru jsme se v neděli dopoledne sbalili a vyrazili zpět domů.
Všem účastníkům děkujeme za skvělý víkend. Děkujeme touto cestou také kuchařce Martině, řidiči Zdendovi a všem, kteří se podíleli na organizaci akce. Příští rok se uvidíme, doufáme, ještě v hojnějším počtu.

PS Prácheň Horažďovice

Hradec u Stoda

Zimní tábor
Přesně jako každý rok jsme se s dětmi vydali na zimní tábor, který se každoročně koná na Březí.
Hned po příjezdu se děti ubytovaly a vybalily si. Menším dětem pomohli vedoucí a instruktoři. Po večeři nás čekalo seznamování a rozdělení do týmů. Děti si samy vymyslely názvy týmů: Hladoví vlci a Divocí psi. Poté se konala první hra.
Další den jsme se šli projít po okolí. I když jsme se sněhem nepočítali, počasí nás překvapilo a už odpoledne začaly padat první vločky. V neděli jsme se vydali na nedaleký kopec a zažili první pořádné sáňkování. Odpolední program byl jasný, z napadlého sněhu každý tým postaví rodinku sněhuláků.
V pondělí nás ani sníh nezastavil a venku jsme hráli míčové hry, odpoledne jsme prozkoumávali místní les a večer byl plný her.
A konečně výlet! Jeli jsme autobusem do bazénu v Klatovech, děti se vyřádily, trochu unavily, ale i tak si to všichni moc užili. Po bazénu nás čekala prohlídka města a nechyběl ani rozchod, při kterém si děti mohly nakoupit sladkosti a dárečky.
Předposlední den dopoledne proběhly hry, kterých se ujal sám Pavel, který si je náramně užil, stejně jako děti. Po obědě byla závěrečná stopovačka, na jejímž konci děti čekala sladká odměna. Večer nás čekala závěrečná diskotéka, při které děti dostaly havajské věnce a svítící náramky a pořádně si to užily.
Poslední den ve čtvrtek jsme si všichni zabalili a po úklidu chaty jsme vyčkávali příjezdu autobusu. Všichni si to náramně užili a už se nemůžeme dočkat příštího roku.

za Pionýr Hradec Hanka, NatyKlára

Brno

V Brně jezdí Pionýrská šalina
Celý březen prezentuje jihomoravský Pionýr v galerijní tramvaji brněnského dopravního podniku svou letní činnost. Jde o letní tábory, kterých se v ČR účastní na 20 tisíc dětí.
V rámci prezentované kampaně se rodiče pomocí Osmera dobrého tábora dozví užitečné rady, jak vybírat letní tábor pro své děti. Pionýr nabízí i celoroční činnost, která je v tramvaji přehledně shrnutá, a každý si tak může udělat obrázek.
Pokud tedy ještě hledáte tábor a nevíte, jak ho vybrat, určitě nastupte. Organizace Pionýr je již řadu let osvědčenou zárukou pro to pravé a bezpečné prázdninové dobrodružství.

Vítězslav Ondráček

Dračí smyčka 2018
Opět po dvou letech se na seznam závodů Zelené ligy, mezi oddílové soutěže v Jihomoravském kraji, dostal závod v uzlování zvaný Dračí smyčka. Připadl na sobotu 24. 2. a jeho organizátorem jsme byli my – 66. PTO Brabrouci Modřice. Konal se v budově základní školy v Modřicích. Navzdory chřipkové epidemii se nás závodníků zúčastnilo bez mála 300 a vůbec poprvé jsme si své časy měřili sami za pomoci měřicího zařízení, které pro tyto účely navrhl a sestrojil náš náčelník Kečup.
V den konání akce jsme se sešli po sedmé hodině ranní a pustili se do příprav. Na pomoc nám přijeli i stopkátoři, které vyslaly zúčastněné oddíly, takže nám šla práce pěkně od ruky a za chvíli bylo vše připraveno. Od devíti hodin se registrovali první soutěžící, kteří se po vyplnění startovních karet pustili do uzlování. Soutěžilo se v osmi uzlech ve čtyřech věkových kategoriích, které se samozřejmě svou náročností lišily, a to jak materiály, na kterých je nutné uzel uvázat, tak jinými „ztíženími“, jako vázání poslepu či za zády. Nechybělo ani stanoviště se štafetou.
Současně s uzlováním probíhalo hlasování o nejhezčí oddílový zpěvník a kroniku v soutěži Kosmův prostor. Součástí bylo také hodnocení přihlášených oddílových webů, které byly bodovány zástupci těchto oddílů ještě před samotnou akcí. Velkým lákadlem bylo speciální stanoviště, kde vázala uzly vždy dvojice, avšak každý mohl používat pouze jednu ruku, což vyžadovalo nadmíru koordinace.
Jak den plynul, hromadily se sčitatelům na stolku odevzdané startovní karty, které rychle přepisovali do počítačů, a zanedlouho se mohlo přistoupit k nástupu a s ním spojenému vyhlašování. Venku byla sice obrovská zima, ale dosažené úspěchy nás všechny zahřály.

Eliška Císařová, Koník, 66. PTO Brabrouci Modřice

Všechno nejlepší!

• 3. 3. slavil své 50. narozeniny Pavel Hlaváč z PS Hradec (Plzeňská KOP).
  • 6. 3. slavila své 40. narozeniny Lenka Grygarová z PS Zborovice (Olomoucko-zlínská KOP).
  • 8. 3. slavil své 55. narozeniny Martin Nešpor z PS Kraken M (Pražská OP).
  • 24. 3. slavil své 45. narozeniny Petr Matějíček z PS Zálesák Jihlava (KO Kraje Vysočina).

Blahopřejeme!