Rukodělná LTŠ opět na Zelené Lhotě

Na jeden týden (13. – 20. 8.) se opět na základně Jitřenka v Zelené Lhotě setkalo 26 vedoucích, nadšených do všemožného tvoření a vyrábění s dětmi v oddílech. Měly možnost naučit se spoustu nových věcí, podělit se o zkušenosti… Zeptali jsme se jich, jak moc si „eltéešku“ užily a co jim dala.

Plno nových námětů, skvělá kuchyně a servis, co víc si přát. Ještě dnes dodělávám to, co jsem tam nestihla, a opakuji si, co jsem se učila, takže vyrábím dál a přemýšlím, kam co zařadit v ročním plánu…

Líba Nejedlá

… Některé účastnice vytáhly s sebou celou rodinu. Několik holčiček se rozhodlo vyrábět s maminkami, a tak bylo o pár šikovných ručiček navíc. A když už všem začala být dlouhá chvíle a hrozilo, že se holkám začnou motat prsty, rády všechny vyrazily do cukrárny na něco dobrého. Všechny si na památku odvezly bedýnku plnou krásných výrobků a Zelenou Lhotu opouštěly se slzami v očích.

Jana Mochurová

K LTŠ lze říci asi toto:
Perfektní příprava – plánování, informovanost, materiální zabezpečení, výběr a příprava lektorek, využití času i prostor pro oddech a relaxaci.
Bezvadné tzv. logistické zabezpečení – ubytování, stravování, využití všech prostor objektu.
Myslíme, že LTŠ splnila své poslání, a těšíme se na další ročník.

Jája a Jirka Majerovi

Víte jak umlčet 25 ženských v jedné místnosti? Dejte jim k ruce např. nůžky, barevný papír, lepidlo, korálky, drátky, a ukažte jim model, který všechny nadchne. Ponoří se do pracovního procesu tak, že si i zapomenou vyprávět ty nejzajímavější zážitky…

Magdalena Hergetová

Rukodělky byly zase prima. Něco jsme si zkusily, něco okoukaly. Je to inspirace pro naše další aktivity. Velký dík patří Ivance, která se o nás všechny bez oddechu starala.

Olga Koukalová

LTŠ byla úžasný relax a odpočinek. Seznámení s kreativními materiály a super lidmi. MOC SE MI LÍBILA. Těším se už na příští. Velké poděkování Ivance M. a ostatním organizátorům.

Štěpánka Balvínová Žáková

Rukodělná LTŠ byla super. Takovou smršť nápadů a tempo vyrábění jsem nečekala. Plno věcí použiji při práci s dětmi v oddíle. Nejvíc se mi líbilo „nekonečné přáníčko“. Také parta lidiček byla moc příjemná. Už se těším na další ročník.

Šárka Zeusová

Jsem vděčná, že jsem mohla vyzkoušet nové náročné techniky, ke kterým bych se doma těžko odhodlávala. Už se těším, až všechny ty nápady využiju v praxi. Ještě jednou děkuju za nezapomenutelný týden.

Lucka Ungerová

Bavila mě různorodost materiálů a aktivit, sezení a tvoření venku za společného kecání lidí, na které jsem se těšila, ale příjemné setkání s novými tvářemi, které znám letmo odjinud. Využitelnost většiny technik při práci v oddíle. Těšil mě i volný čas, který jsme prožili v cukrárně.

Aviča

Lidičky, bylo mi s vámi moc fajn a moc hezky jsem si zavyráběla, pokecala a zasmála se. Děkuji všem lektorům za jejich nápady a za trpělivost a děkuji vám všem, že jste přijeli.
A pro všechny ostatní, my už víme, kdy to bude příště: Zelená Lhota 13. – 20. 8. 2017.

Ivana Mochurová