RISP přináší novinky

Zdá se, jako by se s RISPem dále nepracovalo, jako by se připomínky nezapracovávaly a nic se nedělo. Vše je ale jinak, s RISPem se pracuje, probíhá řada úprav, a to hlavně kvůli novému Servisu, jehož uvedení do provozu se pomalu, ale jistě blíží.

Některé úpravy je ale třeba představit hned, a to s ohledem na blížící se registrace, kterých se některé změny dotknou. Jedná se hlavně o dvě, týkající se oddílů.

První změna se týká přehledu zaměření oddílů. Je upravený a doplněný o branné sporty, všechna zaměření mají navíc nápovědu, co vše do nich spadá, aby v kategorii „jiné“ bylo opravdu jen to, co nelze běžně zařadit.
Jak na to: V RISPu v záložce Detail jednotky aktualizujte zaměření, v části zpřesnění stručně vypište, čím se váš oddíl zabývá. Např. zaměření umělecké, upřesnění – folklórní tance a divadlo 10–13 let.

Druhou změnou je doplnění informací u oddílů a pionýrských skupin, kde se nově doplňují GPS souřadnice. To proto, aby v novém přehledu oddílů a skupin, který bude na webu (propojen s novým Servisem), byla správně zobrazená mapka, upřesňující místo schůzek, které ne vždy odpovídá sídlu PS. Prosíme, abyste souřadnice doplnili a ostatní údaje o oddílech a PS aktualizovali.
Jak na to: V záložce Jednotka přidejte adresu místa konání schůzek – včetně GPS souřadnic. V detailu jednotky u schůzek zkontrolujte místo a termín konání.

Dále zkontrolujte a případně aktualizujte kontaktní údaje, a pokud je máte, tak i www stránky. Jestli chcete informace zveřejnit na webu – zatrhněte pole „Zobrazit informace na internetu“.

Připomínám, že údaje může upravovat vedoucí jednotky či osoba, které k tomu dal oprávnění.

Vendy

S ohledem na probíhající úpravy nebude možné si letos v prosinci připravovat evidenci na příští rok.