RISP – Blondýna se vrací

a má důležité informace

Už jsme tu zase s povídáním o pionýrském registračním systému RISP. Protože se kvapem blíží evidence členů pro rok 2017, probereme některé změny a úpravy, které nás v souvislosti s ní čekají.

ZRZ: Změny? Takže to, co už umím, zase neplatí?

BLO: Ale ne, RISP se vyvíjí, přizpůsobuje, nemění se ale od základů. Navíc nemusí jít vždycky o úpravy RISPu, ale také údajů v něm vložených, o těch dnes budeme mluvit víc. Například připomenu, že pokud máš na skupině aktivní web, je důležité si pohlídat, že ho máte správně uveden.

ZRZ: Ježiš, to už přeci máme, ne?

BLO: Ano i ne, web v RISPu někdo vložený má, někdo nemá. Ale některé skupiny mají web nový a v RISPu je stále stará adresa, někde web mají, ale neuvádí…

ZRZ: Aha, tak s tím si snad poradíme, stačí se na to nevykašlat… Já se bál, že na mě vybalíš nějakou revoluci…

BLO: Kdepak, většinou jsou to drobnosti, ale s velkým účinkem. Hodně důležité (vlastně úplně nezbytné!) bude doplnění informací u všech pionýrských pracovníků, a to už od instruktorů. U všech MUSÍ být v RISPu uveden e-mail a také zaškrtnutá okýnka, kterými se určuje přístup do dalších pionýrských aplikací.

ZRZ: Počkej, počkej, přístup kam? Jaký aplikace?

BLO: Na výročním zasedání v Pardubicích zazněla informace o novém Servisu a úpravách dalších webů pro členy. Všude teď budou platit jednotné přihlašovací údaje – ty z RISPu. Přihlašovacím jménem je e-mail, takže kdo se chce dostat do Přihlašovny, E-mošky atd., ten ho tam prostě musí mít zadaný. A protože vše propojujeme i s přihlášením na webu www.pionyr.cz, tak osoba, která se do nich má přihlásit, musí být dle RISPu „uživatel webu“.

ZRZ: Takže kdo nemá v RISPu e-mail, nikam se nedostane?

BLO: Přesně tak. Hned, jak nový systém bude dokončen, tak ze stávajících přístupových údajů zůstanou funkční jen ty pro RISP a s nimi se přihlásíš i jinde (do Přihlašovny, E-mošky, a nově i na www.pionyr.cz) – jen musíš být v RISPu veden jako uživatel webu.

ZRZ: Brzdi, co všichni ostatní, co se nehlásí do RISPu?

BLO: Lidem, kteří nepracují s RISPem, ale samozřejmě chtějí používat například E-mošku, stačí v RISPu – v detailu osoby – zadat e-mail a zaškrtnout pole „uživatel webu“. Přijde jim e-mail s odkazem, na kterém si vytvoří heslo, a s ním se už dostanou všude kromě RISPu.

ZRZ: No, to zas tak složitě nezní. 🙂

BLO: Heuréka! 🙂 A složitá není ani úprava vkládaných nemovitostí.

ZRZ: Paráda, já doufal, že už je to všechno… Co s nemovitostmi?

BLO: Změnil se u nich způsob zobrazování a rozdíl je v jedné z vkládaných informací: Pole „Zapsáno u KÚ“, kde byla spousta chybných vyplnění, je nyní srozumitelnější „Katastrální území“, které lze snadno zjistit z listu vlastnictví (LV).
Druhá změna se týká zveřejňování v katalogu nemovitostí. K tomu je nutné mít v detailu nemovitosti vyplněnou osobu, která za ni zodpovídá (správce). Ta (a vedoucí PS) může upravovat údaje o nemovitosti v Redakčním systému. Do toho budete přesměrování hned po zaškrtnutí pole „Zveřejnit v katalogu nemovitostí“. Zde se pak doplňují další informace jako provoz, cena, kapacita, fotografie atd., které budou zdrojem pro katalog.

ZRZ: Ahá, takže konečně bude aktuální katalog nemovitostí?

BLO: Ano, pracujeme na tom, doufáme, že bude již brzy.

Uvedené úpravy zdánlivě s evidencí členů přímo nesouvisí, ale vkládání informací do RISPu je důležité a evidence je k tomu ideální příležitost, protože ji prostě provést musíme, tak proč to neudělat zároveň.

Příště nás čekají opět informace o zpracovávání dalších připomínek a námětů.

Vendy

 

RISP je o i pro oddíláky

Sbíráte průběžně informace o dětech a hodilo by se vám mít je na jednom místě? I s tím vám může pomoct RISP. Využijte příležitosti a během evidence pro rok 2017 vložte ke svým členům co nejvíce informací. V RISPu jsou v bezpečí a kdykoli si tam pro ně můžete sáhnout.

 

 

Doplňte také informace o oddílech a klubech, především zaměření a termíny schůzek, s těmito daty dále pracujeme.