RISP – Blondýna se vrací a není sama…

Tentokrát se nebudeme věnovat připomínkám, ale systémům, které jsou s RISPem provázané. V nedávné době totiž proběhla změna, po které má část systémů společné přihlašovací údaje. Již jsme o tom sice psali, ale dotazy, jak se přihlašovat, neubývají.

ZRZ: No, tak povídej, o co se vlastně jedná?

BLO: Cílem je, aby všechny systémy měly stejné přihlašovací údaje. Teď už s jednotným heslem pracují: RISP, E-moška a Přihlašovna, na ostatních se pracuje.

ZRZ: Připomeň mi, kde ty přihlašovací údaje vezmeme?

BLO: Jsou dvě možnosti. Kdo je aktivním uživatelem RISPu, má přihlašovací údaje stejné jako do RISPu. Kdo není, získá je ve dvou krocích. Napřed mu vedoucí PS vloží do detailu osoby v RISPu e-mail (ten bude sloužit jako login – přihlašovací jméno), zaškrtne pole Uživatel webu a vlevo nahoře zmáčkne Uložit.

 

ZRZ: No, to nezní složitě. A to je vše?

BLO: Pro vedoucího PS ano. Druhý krok už je na tom, kdo údaje získává. Po stisknutí klávesy Uložit v RISPu (viz výše) se vygeneruje zpráva, která mu přijde na zadaný e-mail.

ZRZ: Takže tady bude ta složitost. 🙁

BLO: Nic složitého nehledej. V e-mailu je jednorázový odkaz, platný tři dny, v této lhůtě na něj klikneš a zobrazí se formulář, kde je již vyplněn login – e-mail zadaný v RISPu. Vymyslíš si heslo, jednou ho pro kontrolu zopakuješ a dáš odeslat. 

ZRZ: Počkej, to je vše? To zní až moc jednoduše…

BLO: Je to jednoduché. 🙂 Jen si pohlídej platnost tří dnů a to, že je odkaz jen na jedno použití. To je celá věda.

ZRZ: Super, to zvládnu i já! No ale co kdybych to nestihl, nebo třeba omylem klinknul na odkaz, nenapsal heslo a pak to zkoušel podruhé?

BLO: To už odkaz nebude fungovat, ale nic hrozného se neděje, jen je třeba znovu v RISPu v Detailu osoby odškrtnout pole Uživatel webu, dát Uložit, pak zase zaškrtnout Uživatel webu a Uložit. Tím se vygeneruje nový e-mail s novým odkazem.

ZRZ: Aha, to mě uklidnilo. 🙂 Stejně to ale radši zkusím napoprvé… Co dál?

BLO: To je vše. Teď už můžeš podle libosti používat E-mošku nebo Přihlašovnu.

ZRZ: Super, tak já jdu hned aktivovat naše instruktory. 🙂

A to je všechno, snad jsme pomohli těm, kteří v novém přihlašování ještě tápou. A příště se zase vrátíme k zapracovaným připomínkám.

Vendy