RISP – Blondýna se vrací a není sama…

Evidence skupin sice již skončila, ale krajské skončily teprve nedávno, a tak se opět udály jen spíše nenáročné změny. I ty nás ale čekaly, tak proč ne právě teď?

ZRZ: No, takže se nic moc nedělo?

BLO: Ale ano, změny se jeví možná spíše jako drobnosti, ale i ty bylo třeba do RISPu zapracovat.

ZRZ: O co se tedy jedná?

BLO: První dvě úpravy jsou dány pravidly ze Stanov, jedná se o to, že minimální počet členů vedení je tři, RISP ale počet členů vedení nehlídal. Stejně tak nesmí být hospodář a vedoucí PS tatáž osoba.

ZRZ: Počkej, takže jsou u skupin chyby? Respektive rozpor se Stanovami?

BLO: No, to ani ne, RISP jen tyto věci nově hlídá, takže je nemusí kontrolovat nadřazená jednotka.

ZRZ: To zní celkem pěkně, ale nás ze skupin se to asi moc nedotkne, nemáš tam něco, co by bylo užitečné pro nás?

BLO: Ale ano, pro každého se něco najde. 🙂 Mezi náměty na vylepšení RISPu se párkrát vyskytl i takový, aby si RISP v seznamech pamatoval počet zobrazovaných záznamů. A to teď funguje.

ZRZ: Počkej, říkáš to jakoby nic a já mám pocit, že blond jsem tady teď já…

BLO: Ale ne, tak si představ seznam, např. když klikneš na Lidé – zobrazí se ti všichni lidé, ke kterým máš přístup. Ve spodní části máš přednastaven počet zobrazovaných záznamů (řádek na stránku) na 50, ale lidí máš třeba 74. Seznam se tedy rozdělí na dvě stránky a zbylých 24 máš na druhé. Dnes si ale můžeš místo přednastaveného počtu 50, nastavit např. těch 74 – číslo 50 prostě přepíšeš a potvrdíš. Pak máš všechny osoby na jedné stránce, RISP si tuto hodnotu pamatuje, takže dokud číslo nezměníš, máš v tomto seznamu pokaždé 74 lidí.

ZRZ: No, to je super, takže mám všechny na jedné stránce a co když lidí nemám 74, ale např. 250?

BLO: I 250 řádků můžeš mít na jedné stránce. 🙂 Jen musíš použít posuvník v pravé části stránky, maximum zobrazovaných řádků je 500, pokud máš záznamů více, bude více stránek, ale to se už netýká lidí ze skupin, ale lidí z krajů.

ZRZ: Takže tentokráte máš něco pro lidi z krajů i ze skupin, to je fér. 🙂 Máš ještě něco dalšího?

BLO: Poslední dnešní novinka se týká kvalifikace hlavního vedoucího tábora respektive Akreditovaného vedoucího LT.

ZRZ: A co je s ní?

BLO: Jedná se o to, že doložení této kvalifikace je nezbytné při schvalování tábora, předpokládáme, že proto se tento bod vyskytl v námětech na úpravy RISPu. Proto se RISP při vložení této kvalifikace dožaduje dokumentu o jejím získání.

Kvalifikací dnes končíme a o promítnutí dalších námětů a připomínek si povíme zase příště.

Vendy