RISP – Blondýna se vrací a není sama

Námětů a připomínek je tu z loňského roku jako máku, protože ale teď probíhá evidence pionýrských skupin a oddílů, velké zásahy nejsou možné. I tak pro vás máme pár novinek.

BLO: Začneme kvalifikacemi, tedy připomínkou, že by mělo být zřejmé, jestli je k dané kvalifikaci přiřazen dokument o jejím získání.

ZRZ: Tak povídej, už to někde zjistíme?

BLO: Ano :), když se teď podíváme na kvalifikace v detailu osoby, ve spodní části obrazovky vidíme žlutý pruh věnovaný dokumentům. Když v přehledu označíme řádek s konkrétní kvalifikací, tak se právě v tomto spodním žlutém řádku zobrazuje, jestli k této konkrétní kvalifikaci je přiřazen dokument.

ZRZ: No, to je dobré, takže vím, když mi někde chybí. Ale co když se na něj chci podívat, musím lézt do dokumentů?

BLO: Ne, to by pak zobrazení informace ve spodním žlutém řádku nebylo příliš užitečné… Samozřejmě je v něm i odkaz na tento konkrétní dokument.

ZRZ: Hele, to zní vcelku užitečně, aspoň budeme mít snadno přehled, kde je kvalifikace doložená a kde ji máme ještě doplnit. Máš ještě nějakou podobnou vychytávku?

BLO: No, něco by se jistě našlo. 🙂 Další novinka se týká také kvalifikací. Dokumenty ke kvalifikacím jednotlivců se nově zobrazují i na úrovni jednotky, tedy PS. Tam nyní máme tlačítko kvalifikace a po jeho zmáčknutí se ukážou všechny vložené kvalifikace jednotlivých členů.

ZRZ: Jasně, takže na jednom místě vidím, jestli máme na skupině všechno pokryto, to je dobrý! Takže všechny dnešní novoty se týkají kvalifikací?

BLO: Kdepak, dál tu mám pár změn ohledně nemovitostí.

ZRZ: Tak sem s tím, na co se můžeme těšit?

BLO: V první řadě byla upravena tabulka nemovitostí v detailu jednotky. Už není na šíři půl stránky, ale na celou, aby nebylo nutné ji posouvat. Dále byl přidán typ základny a k němu odpovídající ikona – pro snadnou přehlednost o co se jedná – pozemek nebo stavbu, což je užitečné i při přesměrování do katalogu nemovitostí.

ZRZ: Počkej, brzdi, úpravě tabulky rozumím, ale ten zbytek? Katalog nemovitostí?

BLO: Ale no tak, Zrzku, o katalogu nemovitostí jsme si přeci již povídali v prosincové mozaice. Jde o to, že vzniká nový katalog nemovitostí. Při vyplnění údajů k nemovitosti v RISPu můžeš zaškrtnout „zveřejnit na webu“, po uložení se můžeš přes tlačítko uložit a zveřejnit na webu přenést v novém okně přímo do katalogu, kde pak zadáváš další informace, které jsou pro RISP nepodstatné, ale pro katalog důležité. V RISPu potřebujeme informace o lokalitě, typu základny, katastrálním území, takové ty administrativní, ale v katalogu nás zajímá hlavně kapacita, kuchyňka, provoz a tak.

ZRZ: Jó, máš pravdu, o tom už jsme se bavili. 🙂 Takže OK, chápu a co jsi k tomu chtěla ještě dodat?

 BLO: Poslední drobnost je doplnění kompletní adresy u nemovitostí, to je vhodné pro katalog nemovitostí. Je to ale samozřejmě nepovinný údaj, protože některé základny prostě přesnou adresu nemají. 🙂

To je pro dnešek vše, ale řešení dalších námětů a připomínek je v běhu a hned po evidenci je začneme promítat do RISPu.

Vendy