RISP – Blondýna je zpět a není sama…

A kam jsme se posunuli? Léto je definitivně pryč a musím přiznat, že příprava nových videonávodů a manuálu zabrala spoustu času a práce. Ale u nich jsme neskončili a postupně jsme se pustili i do řešení dalších námětů a připomínek, které jsme od vás v posledním roce posbírali.

 ZRZ: Tak co dál? O manuálu a návodech jsme si už povídali, čím mě oslníš tentokrát?

pro-kubu2BLO: Jak jsem dávala vědět na konci školního roku, všechny připomínky byly rozděleny do čtyř kategorií. Začali
jsme samozřejmě s tou nejpočetnější: „se kterými budeme aktuálně pracovat“. Bohužel některé připomínky jsou dost nejasné, takže můžeme jen odhadovat, na co přesně jimi pisatel upozorňoval. Naštěstí u většiny se to poznat dalo. 🙂

ZRZ: Ano, pracuje se, pracuje se a co takhle něco konkrétního?

BLO: Konkrétně jsme se nejdříve zaměřili na ty připomínky, které půjdou vyřídit nejrychleji, nevyžadující velký zásah do RISPu, tedy nejsou časově tolik náročné. Jedna z takových konkrétních připomínek se týkala volného typu dokumentu „u lidí“, stejně jako je tomu u jednotek. A voilá, volný typ je na světě, tedy v RISPu.

 ZRZ: Volný typ jsem tak leda já… (Zdravím všechny čtenářky, psát mi můžete na superzrzek@pionyr.cz… 🙂 ). No dobře, co tam máš dalšího?

BLO: „U lidí“ šly vkládat mezi dokumenty pouze výpis z rejstříku trestů a osvědčení o zdravotní způsobilosti, nyní je možné přiložit i zmíněný volný typ. Další novinka se týká také dokumentů, mezi vkládané formáty dokumentů přibyly soubory s příponou .tif, o které byl projeven zájem.

ZRZ: A to jsem si myslel, že nám stačí pdf a jpg, ale proč ne, když to někomu pomůže…

BLO: Jak říkáš. Další vyřešenou připomínkou, respektive námětem, byly e-mailové notifikace, které upozorní nadřazenou jednotku při vytvoření „Hlášení o registraci nových členů“, aby schvalovací proces probíhal rychleji.

ZRZ: Jasný, velký bratr všechno vidí… Ale je fajn, že předsedové KOP budou o nových členech hned vědět.

BLO: Přesně tak. Jen pro upřesnění – Hlášení o registraci nových členů se stále bude zobrazovat mezi oznámeními, ale navíc odejde e-mail oprávněné osobě na nadřazené jednotce, což, jak jsi poznamenal, jsou předsedové krajských organizací.

O zpracovávání dalších připomínek si povíme zase příště, tak se máme na co těšit. Které asi budou další na řadě?

 

Vendy