RESET 2020 bude v Brně!

Jak jste se mohli dočíst v minulém čísle Mozaiky, příští rok se bude Republikové setkání pionýrů konat v Brně. Postupně vám budeme servírovat nové a nové informace o tom, co se chystá. Zatím si poznamenejte víkend 5. až 7. června 2020 a nechte se pozvat do Brna.

Co víme o Brně? Je to druhé největší město naší krásné republiky a má 380 tisíc obyvatel. Až z dalekého Aše to k nám trvá asi čtyři a půl hodiny, tak dlouho snad nepojedete. Zato tu strávíte 42 hodin nabitých programem, poznáním a oslavou 30. výročí obnovení samostatného Pionýra. Říkáte si, co to je za budovu v logu? Symbolizuje brněnské výstaviště, kde se před téměř 30 lety sešlo 414 delegátů a rozhodli o samostatnosti a nezávislosti naší organizace. A právě kolem brněnského výstaviště a výročí Pionýra se bude točit i Republikové setkání 2020. Tak přijeďte do Brna!

RESET 2020 pro vás chystá tým organizátorů v čele s Martinem Hlavoněm ze Zeesky. Pojďme si ho tedy trochu představit.

Víťa: Martine, řekneš nám něco o sobě?
Martin: Ahoj! Pokud jsme se ještě nesetkali, tak já jsem Martin. Během let jsem si prošel vývojem od dítěte v oddíle až po vedoucího pionýrské skupiny a zkusil jsem zastávat různé funkce. Baví mě pořádat a připravovat akce, které mají smysl. Mezi tyto akce řadím i RESET.

Víťa: Proč má pro tebe republikové setkání takový význam?
Martin: Cítím, že je velmi důležité se jednou za čas potkat napříč celým spolkem a uvědomit si, že pískoviště, na kterém si hrajeme, je větší, než jsme si mysleli. Samozřejmě jsme velký spolek, s různými názory a postoji. To je však normální. Je důležité vědět, že v tom nejsme sami a všude kolem jsou další členové Pionýra.

Víťa: Nebylo pro tebe tedy těžké přijmout roli hlavního organizátora, že?
Martin: RESET je pro mě obrovskou výzvou. Jsem rád, že Brno má tu čest všechny ostatní pionýry pozvat k nám „domů“ a věřím, že se nám podaří si pro vás připravit super víkend, který si užijete.

Náš organizační tým už tedy rozběhl svá soukolí a brzy vám začneme přinášet nejnovější informace z Brna. Sledujte web reset.pionyr.cz nebo Facebook a Instagram (@reset.pionyr).

Víťa