Pro vedoucí: Výročí je příležitost

Jsme na prahu roku 2020, kdy Pionýr oslaví 30 let od obnovení své samostatné činnosti. Co teď s tím? Přistoupit se k tomu dá různě. Třeba i úplně formálně. Zkuste se ale sami sebe zeptat, jestli by to nebyla škoda? Výročí je totiž především příležitost, a to pro jednotlivé pionýrské skupiny a oddíly i pro celý spolek.

Za prvé s sebou jistě ponese zvýšený zájem médií a veřejnosti, což znamená šanci pořádně zapracovat na naší propagaci, posílit povědomí o tom, co Pionýr dnes dělá, jaký je, co hlavně dětem nabízí.

A když jsme u nabídky pro děti, tak výročí je samozřejmě i dobrý odrazový můstek k aktivitám, které třeba úplně běžně neděláme. Ty jsou dvojího druhu – o těch společných se dočítáte a budete i dál dočítat v Mozaice – a mnozí z vás se například už pustili do zaplňování „bublin“ zážitky. Každý oddíl či skupina si ale samozřejmě může přichystat vlastní akce, propojit výročí s vlastními tradicemi, uskutečnit vlastní nápady…

Jakub