Pro vedoucí: Kutilové do akce

Do čeho se pustit v příštích měsících? Toť otázka. A co zkusit dělat něco, co procvičí prsty, manuální zručnost a zapojí trochu toho technického myšlení? V Pionýru je organizována již třetím rokem Soutěž technických dovedností, které se můžete s dětmi z oddílu zúčastnit. Stačí jen nápad, nějaký ten čas, vhodný materiál a soutěžní model nebo výrobek může být hotov.

Pokud víte, že si s technikou příliš netykáte, zkuste práci podle návodu. Na internetu je nepřeberné množství tipů a nápadů na to, co vyrobit z papíru, dřeva, textilu, plastu, balzy a dalších materiálů. Dopřejte dětem možnost vyrobit něco vlastníma rukama. Nechte je, ať si vyzkouší zašroubovat šroubky v modelu ze stavebnice Merkur a když to doplníte informací, že Otto Wichterle své první zařízení pro výrobu kontaktních čoček sestavil právě z této stavebnice, možná je to bude trochu motivovat.

Bližší informace k soutěži najdete v příloži Soutěž technických dovedností, která je vložena do této Mozaiky. Nebo hledejte na webu https://pionyr.cz/cinnost/souteze/

Tip: Nevíte, jestli vaše výrobky patří do soutěže Pionýrský Sedmikvítek – Výtvarná činnost nebo spíše do technické soutěže? Pošlete přihlášku do obou. Organizátoři z Výtvarné činnosti posoudí, zda výrobek splňuje parametry pro zařazení do soutěže, a případně ho předají do Soutěže technických dovedností, která se koná o měsíc později.

Anička