Pro vedoucí: Chceš se stát značkařem?

Všichni jsme si určitě při túrách všimli barevných značek na stromech, sloupech i zdech. Jsou zkrátka všude! Právě tyto značky vyznačují pěší trasy, kterých máme v republice hustou síť. Systém značení by ale nemohl fungovat bez značkářů. To jsou členové Klubu českých turistů, kteří vyznačují nové trasy a starají se o obnovu značení těch stávajících.

Co dělat, když chceš být značkařem?
Pokud si myslíš, že by tě bavilo být značkářem, kontaktuj Radu značení KČT (www.kct.cz). Zaškoleným značkářem se stane ten, kdo v doprovodu vedoucího či instruktora provede vyznačkování nebo obnovu trasy v minimální déle 10 km. Na takovou túru si určitě neber sandály, ale pevné boty a svačinu do batůžku. Ale zvládnutím této trasy nemáš zcela vyhráno. Kvalifikace zaškoleného značkáře neumožňuje samostatně značkovat v terénu, jak se komu chce. Pokud chceš popustit uzdu fantazii a vymyslet vlastní trasu, musíš rok po zaškolení absolvovat školení a úspěšně složit zkoušky. Až poté můžeš samostatně vést skupinu značkářů a vytvářet nové trasy pro nadšence do turistiky.