Přijeďte se zahřát ke Kamínkům do Prahy

V táborových kuchyních, v klubovnách, na základnách, ve srubech… stojí kamínka. Kolem nich zpravidla pár sedátek či židlí, kam usedají velcí i malí, staří i mladí, aby vyprávěli nebo jen poslouchali příběhy, zážitky, zkušenosti. Rádi sedáme kolem kamínek, užíváme si jejich tepla, pootevřenými dvířky pozorujeme řežavé uhlíky a je nám spolu dobře. Kamínka dnes na mnoha místech nahradilo ústřední topení či sporák, ale ta naše pionýrská Kamínka zapalujeme pravidelně v dubnu, abychom zase trochu tepla načerpali na další rok.

Letos na jaře jsme se sešli kolem pionýrských Kamínek v Mladé Boleslavi. Sešlo se nás sice tentokrát trochu méně, ale ti, kdož dorazili, jistě nelitovali. V roce 2019 v termínu 12. – 14. dubna vás srdečně zveme ke Kamínkům do Prahy.

Praha je odpradávna křižovatkou cest a významným dopravním uzlem. I dnes se zde potkávají skoro všechny způsoby dopravy, a představuje tak pro nás všechny otevřenou bránu k výpravám za dalším poznáváním.

Současná Praha má řadu předností, ale i nedostatků. Přednosti si můžeme užívat, nedostatkům se alespoň společně zasmějeme. Příprava programu je sice teprve v začátcích, ale rádi bychom využili v Praze blízkost řady institucí a společností a pozvali na Kamínka zajímavé hosty. Také bychom rádi nabídli programy, které na Kamínkách tolik nebývají – ať už se jedná o více pohybových aktivit, osobnostní rozvoj, využití moderních technologií, ale i o šetrný přístup k přírodě. Plánujeme, že řada programů bude probíhat i mimo školní budovu na zahradě školy či v blízkém i vzdálenějším okolí. Samostatnou kapitolou bude také linka programů pro instruktory a mladší vedoucí.

Chtěli byste i vy ovlivnit podobu Kamínek? Ať už se jedná o náměty na program, specifická přání či cokoli jiného, napište nám na e-mail kaminka@pionyr.cz. Za vaše náměty budeme moc rádi. 🙂

A pokud chcete být u toho, jak Kamínka vznikají, a mít informace z první ruky – například až bude spuštěno přihlašování, sledujte web kaminka.pionyr.cz nebo si přidejte Kamínka na Facebooku.

Bude to jízda!

Za přípravný tým Ráma & Ondra

Díky!
Někteří z vás možná vědí, že Kamínka se po roce 2018 měla konat každý druhý rok, takže ročník 2019 původně vůbec neměl proběhnout. Ozvala se ale skupina pionýrů z Prahy, kteří se rozhodli, že si vezmou Kamínka 2019 na svá bedra a jen s drobnou součinností ze strany Pionýra je připraví takříkajíc „na klíč“.

Co k tomu dodat jiného, než: Díky, budeme se těšit!